Miniwystawa rzeźb Jana Wnęka

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 maja 2024 - niedziela, 2 czerwca 2024

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na pokaz rzeźb Jana Wnęka towarzyszący 26. Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego.

Jan Wnęk jest jednym z bohaterów tegorocznycznej edycji MDDK. W kolekcji MEK znajduje się dziesięć prac tego twórcy. Zostały przekazane do muzeum przez parafię w Odporyszowie w latach 30. XX wieku. Podczas 26. Małopolskich Dni Dziedzictwa wybrane drewniane figury można będzie oglądać na drugim piętrze kazimierskiego ratusza, na wystawie stałej MEK.

Według legendy artysta nadawał rzeźbionym postaciom rysy bliskich mu osób. W Muzeum zobaczymy między innymi proroka Symeona, który spogląda na nas oczami samego Jana Wnęka oraz Matkę Boską, która według niektórych posiada twarz żony Jana – Ludwiki.

Od 18 maja do 2 czerwca, na hasło „Małopolskie Dni Dziedzictwa”, bilet na wystawę stałą kupić można w promocyjnej cenie 5 zł.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<