EKSPERYMENT. Wystawa prac Związku Artystów Szkła

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 maja 2024, 19:00 - piątek, 30 sierpnia 2024

Czy szkło jest materiałem, który sprzyja artystycznym eksperymentom? Na to pytanie już odposwiadają twórcy ze Związku Artystów Szkła w ramach wystawy w Krakowskiej Hucie Szkła.

Prezentowani artyści pochodzą z różnych miast i reprezentują różne pokolenia, mają więc odmienne doświadczenia i dokonania artystyczne - łączy ich chęć eksperymentowania w obszarze sztuki. Część z nich bada granice szklanego tworzywa, biorąc na warsztat metody kształtowania szkła i wprowadzając autorskie modyfikacje. Inni podejmują wyzwania wobec tradycji i historii szkła. Są też tacy, dla których szkło jako medium jest „artystyczną podróżą w nieznane” i to materiał prowadzi ich w nowe, twórcze obszary. Można też znaleźć osoby, które traktują szkło jako środek do mówienia o współczesności – poprzez swoje prace komentują ważne, aktualne wydarzenia. Wśród nich są też takie, które odnoszą się do kondycji naszej planety i związanych z tym zmian (kurczenie się światowych zasobów piasku czy wzrost kosztów energii), które mobilizują do podejmowania działań 3R (reuse, reduce, recycle) i prowokują do poszukiwania nowych ścieżek twórczych. Podejść do szkła jest wiele, dlatego wspólna ekspozycja prac będzie niezwykłym eksperymentem. Sala wystawiennicza Krakowskiej Huty Szkła na potrzeby tego eksperymentalnego działania stanie się „artystycznym laboratorium”.

Artyści biorący udział w wystawie: Goshka Białek, Grzegorz Bibro, Dagmara Bielecka, Katarzyna Gemborys, Katarzyna Harasym, Anna Jura, Andrzej Kałucki, Natalia Komorowska, Adam Kaźmierczak, Jarosław Kozioł, Katarzyna Krej, Magdalena Kuźniarz, Anna Mikoda-Antoniewicz, Joanna Muzyka, Katarzyna Węgrzyn, Marzena Wilk, Magdalena Wodarczyk, Anna Wójcicka

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<