26. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego: Nic dziwnego!

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Hasło hasłem, ale nie dajcie się zwieść: w tym roku bohaterami Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego będą ekscentrycy, wizjonerzy i outsiderzy, a także niespotykane przestrzenie, niezwykłe projekty i fantazyjne budowle.

Poznamy tysiąc lat historii w jednym budynku – czyli Wawel od kuchni. Przeniesiemy się do biura cudów u Bernardynów na krakowskim Stradomiu, tłumnie odwiedzanego przez krakowian poruszonych kazaniami Jana Kapistrana. Odkryjemy uroki skąpanego w zieleni dworku w Biskupicach i pałacu Sanguszków w Tarnowie-Gumniskach pamiętającego księżniczkę Helenę, piękną bywalczynię salonów XIX-wiecznej Europy, oraz księcia Romana, hodowcę koni arabskich i zapalonego automobilistę. Zwiedzimy zespół szpitalno-parkowy w Kobierzynie, gdzie budynki widziane z lotu ptaka układają się w kształt motyla, oraz kościół i muzeum w Odporyszowie, w których po Janie Wnęku – Ikarze znad Dunajca – pozostały drewniane figurki świętych i wspomnienie lotów, które odbywał z kościelnej wieży przy użyciu skonstruowanych przez siebie skrzydeł.

We wszystkich atrakcjach jak zwykle czekają nas oprowadzania, spotkania z historykami, artystami i pasjonatami lokalnych niezwykłości, wystawy, koncerty, projekcje, warsztaty, kiermasze i degustacje, a także bezpłatna publikacja, w której o dziwach i cudach tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa pisze Radek Rak.

18–19 maja 2024
Klasztor i kościół oo. Bernardynów w Krakowie (wybrane punkty programu dostępne dla grup zorganizowanych)
Dwór w Biskupicach k. Wieliczki (zabytek niedostępny dla grup zorganizowanych)

19 maja 2024
Budynek nr 5 na Wawelu (zabytek niedostępny dla grup zorganizowanych)

25–26 maja 2024
Zespół szpitalno-parkowy w Krakowie-Kobierzynie (wybrane punkty programu dostępne dla grup zorganizowanych)
Pałac Sanguszków w Tarnowie-Gumniskach (zabytek dostępny dla grup zorganizowanych)
Muzeum Jana Wnęka i kościół w Odporyszowie (zabytek dostępny dla grup zorganizowanych)

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<