19. Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 10 maja 2024 - piątek, 17 maja 2024

Ten festiwal zgodnie z zamierzeniem twórców harmonijnie łączy pierwiastki: lokalny (bo trudno wyobrazić sobie bardziej „krakowskie” miejsce niż Kazimierz!) i międzynarodowy, jak zaproszeni goście i bogaty repertuar.

W tym roku królują w nim kompozycje patrona: wybór Pieśni bez słów zaprezentuje trio fortepianowe Krzysztof Katana (skrzypce), Adam Krzeszowiec (wiolonczela) i Anna Krzeszowiec (fortepian), w swoim recitalu sięgnie po nie także pianista Andrew Yang, a uwertury Ruy Blas i Hebrydy zaaranżują na cztery instrumenty skrzypek Piotr Marciak, wiolonczelista Tomasz Wyroba oraz pianistki Ellen Braslavsky i Vassa Shevel.

Poza dorobek Mendelssohna wyjdzie gitarzysta Marcin Dylla, który kompozycje Silviusa Weissa, najlepiej opłacanego muzyka kapeli Augusta II Mocnego, połączy z latynoskim brzmieniem u Astora Piazzolli. Z kolei wiolonczelowo-fortepianowe FudalaRot Duo dziełami Ernesta Blocha (m.in. tryptyk Z żydowskiego życia i Trzy obrazy z chasydzkiego życia) nawiąże do historii i dziedzictwa Kazimierza.

Szczegółowy program koncertów w załączniku

załączniki

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<