Juwenalia Krakoskie 2024

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 13 maja 2024 - niedziela, 19 maja 2024

Jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. W 2024 odbędą się one w dniach 13-19 maja. W czterech strefach rozrzuconych po Krakowie studenci będą mieli okazję do usłyszenia swoich ulubionych artystów na żywo, rywalizacji podczas różnych konkurencji sportowych, czy też zintegrowania się ze znajomymi. W trzech z nich odbywać się będą koncerty, a w jednej wspomniane rozgrywki sportowe.

Ale czym w zasadzie są juwenalia?
Juwenalia to obchodzone corocznie święto studentów, w czasie którego odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów. W wielu miastach akademickich w te dni odbywa się też symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez prezydentów. To właśnie po raz pierwszy w Krakowie, już w XV wieku, Juwenalia na stałe zagościły w kulturze studenckiej!

Krakoskie? Bo na polu!
Nie można zignorować faktu głębokiego zakorzenienia juwenaliów w krakowskiej kulturze. Choć krakowscy studenci pochodzą z różnych zakątków Polski, łączy ich wspólna miłość do tego wyjątkowego miasta. Kraków od wieków przyciąga młodych ludzi swoim niepowtarzalnym urokiem, bogactwem kultury i historycznym dziedzictwem. Gdzie lepiej świętować juwenalia, jeśli nie w sercu polskiej kultury studenckiej?! Juwenalia Krakoskie to nie tylko impreza – to prawdziwe przeżycie, które pozostaje w pamięci na zawsze. Serdecznie zapraszamy do obserwowania strony, by być na bieżąco z juwenaliowymi koncertami, imprezami czy wydarzeniami sportowymi. Dołącz do nas i doświadcz niesamowitej atmosfery studenckiego święta w stolicy Małopolski.

Line-up

Golec uOrkiestra
Klub Studio
WT / 14.05

Kizo / Szpaku / Avi
Strefa Plaża / AGH
ŚR / 15.05

Kwiat Jabłoni / Julia Rocka / Kathia
Strefa Żaczek / UJ
ŚR / 15.05

Nocny Kochanek / Bracia Figo Fagot / Majka Jeżowska / Łydka Grubasa
Strefa Plaża / AGH
CZ / 16.05

Daria Zawiałow / WaluśKraksaKryzys / Sad Smiles
Strefa Żaczek / UJ
CZ / 16.05

Fast Boy / Myslovitz / Baciary
Strefa Plaża / AGH
PT / 17.05

Young Igi / Kinny Zimmer / Kubańczyk
Strefa Żaczek / UJ
PT / 17.05

Lady Pank / Pidżama Porno / Lordofon
Strefa Polibuda / PK
PT / 17.05

Kult / Dżem / The Dumplings
Strefa Plaża / AGH
SO / 18.05

T.Love / Strachy na Lachy
Strefa Żaczek / UJ
SO / 18.05

PRO8L3M / Kaz Bałagane
Strefa Polibuda / PK
SO / 18.05

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<