Marta Kiela-Czarnik. Siewki

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 maja 2024, 18:00 - piątek, 31 maja 2024

Kurtyna idzie w górę, zasłony się rozsuwają, wpuszczamy poranne słońce. Zaczyna się nowy dzień. W domu Marty i jej rodziny… A może właśnie w Twoim? Może w domu z Twojego dzieciństwa? Dom jest sceną, aktorami – ludzie, domownicy.Uczestniczymy od wieków w wielkim performansie, choć zmieniają się rekwizyty i  scenariusze. Tutaj nie wychodzimy z roli. Nie zamykamy się w garderobie, nie ściągamy kostiumu matki, ojca, syna, córki, siostry czy brata. Przedstawienie trwa bezustannie. Czasem marzymy o dzwonku obwieszczającym antrakt, ale on nigdy nie nastaje. Budzimy się kolejnego dnia, a gra toczy się dalej. Gdzieś w środku kołacze się pytanie: „Kim mogę być dla Ciebie? Kim pozostaję dla siebie?” (tekst kuratorski: Ola Klimek-Lipnicka)

Marta Kiela-Czarnik – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny. Studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Komputerowej w Warszawie. Uczestniczka rocznego kursu w ramach Programu Mentorskiego prowadzonego przez Sputnik Photos. Laureatka 3 edycji konkursu Debuts organizowanego przez doc! photo magazine. W 2016 r. wydała swoją debiutancką książkę „Jestem”. Laureatka konkursu „Wystaw się w CSW”. W 2021 r. ukazała się jej druga książka „Siewki”. Książka „Siewki” została wyróżniona na shortliście Fotograficznej Publikacji Roku 2022 oraz wyróżniona i wystawiona na Athen Photo Festival 2022.

Wystawa czynna od 17.05.2024 do 31.05.2024 w godzinach otwarcia ARTzony.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<