Zamieszkiwanie różnorodności

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 marca 2024 - piątek, 17 maja 2024

Architektura, którą nazywamy „tradycyjną”, to architektura anonimowa powstała w wyniku długiego procesu adaptacyjnego i gromadzenia wiedzy przez mieszkańców danego regionu. Przy pomocy prostych narzędzi i jak największego wykorzystania zasobów naturalnych otoczenia, zdołali oni zdywersyfikować geograficznie architekturę hiszpańską w jej wyjątkowości, różnorodności i spójności. 

Hiszpania to kraj o wielkiej różnorodności geograficznej i kulturowej. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie w jej krajobrazach, wioskach, architekturze i surowcach. Wystawa poprowadzi widza przez miejsca i różne formy zamieszkiwania, które teraz odzyskujemy z długiego okresu zapomnienia jako źródło inspiracji i przykład zrównoważonego rozwoju, na który należy zwrócić uwagę w obecnym czasie, gdy koniecznością się stało ponowne odnalezienie równowagi z naturą. 


Tradycyjna urbanistyka i architektura w Hiszpanii cieszą się wspaniałymi przykładami dostosowania do otoczenia i jego poszanowania oraz rozwiązaniami, w kontrolowany sposób wykorzystują źródła naturalnej energii takie jak nasłonecznienie, wentylacja czy akumulacja ciepła i zimna. Kiedy mówimy o zrównoważonym (budownictwie), nie możemy myśleć jedynie o surowcach czy o energii. Model rzeczywiście zrównoważony to suma potrzeb społecznych, kulturalnych, środowiskowych i gospodarczych danego obszaru i ludności w określonym czasie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<