Wokół Krakowa – wycieczki na dwudziestolecie Żydowskiego Muzeum Galicja

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 27 kwietnia 2024, 10:00

Od dwudziestu lat Żydowskie Muzeum Galicja na wystawach stałych i czasowych przedstawia historię i dziedzictwo żydowskich mieszkańców dawnej Galicji. By jeszcze lepiej je poznać i zrozumieć, zapraszamy Państwa na kilka wycieczek wyjazdowych, w trakcie których pokażemy Państwu miejscowości znajdujące niedaleko Krakowa, w których nadal istnieją ślady pamięci po ich żydowskich mieszkańcach.

Większość odwiedzających Kraków turystów oraz spora część mieszkańców utożsamia życie żydowskie wyłącznie z Kazimierzem, zapominając, że toczyło się ono we wszystkich miastach i miasteczkach dookoła dzisiejszej stolicy Małopolski. Zapraszamy Państwa na wycieczkę śladami społeczności żydowskich krakowskiego obwarzanka, podczas której przedstawimy Państwu historię żydowskich obywateli Wieliczki, Dobczyc oraz Gdowa, a także pokażemy pozostałości materialnego dziedzictwa, niekiedy zapomnianego i pomijanego, a przecież ważnego, bo należącego do ludzi tworzących historię tych miejsc.

Trasa: Wieliczka – Klasno: ruiny synagogi, cmentarz, miejsce po domu modlitwy; Dobczyce: ruiny mykwy
Prowadzenie: Bartosz Wencel
Wycieczka w j. polskim.Koszt wycieczki: 60 zł / os.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy i przedpłata: zapisy@galiciajewishmuseum.org

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<