Wielki Gatsby

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wielka powieść, która za życia autora nie zyskała szczególnej popularności, znana dziś powszechnie dzięki pięciu ekranizacjom, doczekała się na 99 lat po publikacji premiery na deskach Teatru im. Słowackiego.
Oto jak teatr zachęca do wizyty na Scenie MOS:
Opowieść o wielkim marzeniu, wielkiej miłości, wielkim rozczarowaniu i wielkiej pustce. Opowieść o świecie, który otrząsa się z mrocznych czasów wojny, rzucając się w wir uciech epoki jazzu.
Rezydencja Jaya Gatsby’ego, Dolina Popiołów, Long Island, USA. Lato 1924 roku. Około godziny 20.00. Na podjazd zajeżdżają kolejne eksluzywne limuzyny. Służba wita gości szerokim uśmiechem i szampanem. Ze środka słychać gwar i dźwięki strojącej się jazzowej kapeli. Wszechogarniający, oszałamiający zapach perfum, kwiatów, pożądania i pieniędzy. I te ciągłe pytania: gdzie jest gospodarz?, jak udało mu się sprosić tutaj całą śmietankę Nowego Jorku?, i wreszcie: kim tak naprawdę jest Wielki Gatsby? Nagle rozbrzmiewa muzyka – swingująca, porywająca. Wszyscy pospiesznie zrzucają drogie płaszcze i biegną na parkiet. A ty? Na co czekasz? Wchodź i baw się razem z nami!

OBSADA:

NICK CARRAWAY/służący – Karol  Kubasiewicz
JAY GATSBY/pan gatz - Dominik Stroka
DAISY BUCHANNAN/myrtle Wilson -  Katarzyna Zawiślak-Dolny
TOM BUCHANNAN/george wilson - Maciej Jackowski
JORDAN BAKER/urzędniczka - Magda Osińska / Karolina Kazoń 
MEYER WOLFSHEIM/majordomus – Grzegorz Łukawski
 + aniołki Gatsby’ego:
ANIOŁEK NIEMIECKI
- Wanda Skorny
ANIOŁEK FRANCUSKI -  Zuzanna Skolias (gościnnie)
ANIOŁEK MEKSYKAŃSKI - Dominika Feiglewicz
Pianista -  Jasiek Kusek

Premiera: 20.04.2024

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Teatr im. Słowackiego
  • Sprzedaż wkrótce
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<