Jak spieprzyliśmy wszystko

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Twórcy szalonej podróży po czasach i ideach przyglądają się zdarzeniom i ideom, by postawić pytanie: dlaczego jako ludzkość popełniamy bez końca te same błędy?

Skompromitowane idee: m.in. demokracji, religii, rewolucji; wybuchające wciąż wojny i panoszące się pseudonaukowe fantasmagorie, dzielące ludzi na lepszych i gorszych, świadczą o bolesnej aktualności tego pytania. Pęczniejące ludzkie lęki, traumy i frustracje w spektaklu „rozbrajane” są jednak w krzywym zwierciadle dowcipu, humoru i groteski.* 
Ona i On – zawieszeni poza czasem i przestrzenią, której estetyka przywołuje na myśl świat cyrku, kabaretu, rewii, jarmarcznego panoptikum – zabierają nas w podróż przez kilka stuleci. Podczas tej wędrówki poszukują jednak miłości i partnerstwa.
Istotne dla dopowiadania sensów i emocji są w spektaklu wykonywane na żywo piosenki, w większości przeboje muzyki popularnej, śpiewane po angielsku, włosku i hiszpańsku.
Autorski spektakl Pawła Szumca powstał na motywach pracy Toma Phillipsa Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko.

Tekst i reżyseria
Paweł Szumiec
Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje
Aleksander Brzeziński
Choreografia
Katarzyna Maria Migała
Scenografia
Marek Braun
Kostiumy
Jolanta Łagowska-Braun
Praktyki scenograficzne
Kinga Łapa i Alicja Majos (Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie)
Producentka
Urszula Swałtek

Obsada
Katarzyna Chlebny i Grzegorz Łukawski
Gra zespół Towarzysze Broni w składzie:
Aleksander Brzeziński, Damian Mielec, Jakub Nieć

* Informacje pochodzą od Teatru KTO w Krakowie.

 

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<