Rage, Tri State Corner, Dying Phoenix w Kwadracie

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 4 maja 2024, 19:00

Na 2024 rok przypada 40-lecie formacji Rage, a fakt ten Niemcy zamierzają świętować za sprawą światowego tournée! Zespół zaplanował dwa przystanki w kraju nad Wisłą, gdzie wystąpi 4 maja w Krakowie oraz dzień później w Warszawie.

Założony w 1984 roku zespół działał pierwotnie pod nazwą Avenger. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Prayers of Steel” oraz EPki „Depraved to Black” grupa przemianowała się na Rage. Na przestrzeni lat formacja zapracowała na miano jednej z pionierskich na scenie power metalowej, a w jej twórczości możemy usłyszeć również echa metalu progresywnego oraz muzyki klasycznej. W 1996 roku zespół pod dowództwem Petera „Peavy’ego” Wagnera jako pierwszy na niemieckiej scenie metalowej nagrała płytę z orkiestrą symfoniczną, zatytułowaną „Lingua Mortis”. Bogatą dyskografię Rage, obejmującą ponad 40 tytułów, zamyka wydany w 2021 krążek „Ressurection Day”.

Swoje okrągłe urodziny Rage będą świętować w towarzystwie szweckiego power/heavy metalowego Manimal oraz niemieckiego Dying Phoenix, którzy swoją wizję symfonicznego metalu przedstawili światu w maju za sprawą debiutanckiej płyty „Winter Is Coming”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<