Jazz w Akademii

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 15 maja 2024, 19:00

O tym, że jazz kwitnie w Krakowie nie tylko na wiosnę, ale przez cały rok, nikogo nie trzeba przekonywać – nasze miasto jest go pełne! Swój wkład do tej muzycznej palety – a to jakiś akord zmniejszony, a to czterodźwięk lub pentatonikę, trochę mollowego bluesa i Coltrane’owskiej harmonii – dorzuca oczywiście również Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie i jej Katedra Jazzu. Ideą, która wpisana jest w jej działalność, są słowa Władysław Żeleńskiego, założyciela krakowskiej uczelni, by w „twórczy i kompetentny sposób zajmować się muzyką”. A zatem twórczo i kompetentnie – Jazz w Akademii!

Podczas najbliższego koncertu serii wystąpią zespoły jazzowe studentów i pedagogów AMKP oraz Big Band AMKP pod kierownictwem Wojciecha Groborza.
Gościem specjalnym będzie Nikola Kołodziejczyk, pochodzący z Krakowa polski pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Akademia Muzyczna w Krakowie im. K. Pendereckiego
  • amuz.krakow.pl
  • amuz.krakow
  • 40/20 zł; bilety dostępne w miejscu koncertu godzinę przed koncertem; studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<