Muzyka na wodzie

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 25 czerwca 2024, 19:00

 

Balet Cracovia Danza zaprasza na widowisko taneczne w stylu barokowym do muzyki z suit George’a Friderica Handla Water Music oraz Georga Philippa Telemanna Wassermusik.
Te dzieła stały się inspiracją do zbudowania baletowych obrazów osadzonych w naturze. W takt muzyki Handla pojawią się alegoryczne figury wód mineralnych, które niczym uczestniczki pokazu mody paradują w fantazyjnych kostiumach. Choreografia do suity Telemanna przywoła świat nimf, najad i trytonów. Będzie też abstrakcyjne przedstawienie emocji związanych z kontaktem z naturą. Muzyką na wodzie artyści włączają się w działania związane z ochroną przyrody, dziedzictwa parków i ogrodów oraz promocją zdrowego stylu życia.

„Są takie utwory, bez których trudno sobie wyobrazić historię muzyki. Do nich można zaliczyć arcydzieło Georga Friedricha Handla Water Music. Utwór skomponowany w 1717 roku, został prawdopodobnie wykonany w plenerze, być może na łodziach, podczas przejażdżki po Tamizie króla Jerzego I. Do takiego widowiska nawiązuje Cracovia Danza w spektaklu baletowym Muzyka na wodzie, uzupełniając Handlowską „ścieżkę dźwiękową” o Wassermusik Georga Philippa Telemanna.
Spektakl Muzyka na wodzie jest widowiskiem barokowym, ze wszystkimi konsekwencjami tego terminu: z przepychem i dostojeństwem; fantazją i alegorycznymi postaciami; kostiumami, będącymi dziełami sztuki tak charakterystycznym dla tej epoki.”

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Scenariusz i reżyseria: Romana Agnel
Choreografia: Pierre-François Dollé

Muzyka: George Frideric Handel, Georg Philipp Telemann
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
Projekcje: Krzysztof Antkowiak
Światło: Dariusz Brojek

Występują tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza

Fot. Maciej Michalik

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<