Opowieści dla Sofijki

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Skakanie jest super, prawda? Najfajniej byłoby skakać cały czas! do szkoły w podskokach! do sklepu w podskokach! do łóżka... hmmm? a może jednak.. ...cały czas...to za dużo...? No właśnie!

Królewna Sofijka musiała skakać cały czas! i wcale jej się to nie podobało. Zły czarodziej rzucił na nią takie zaklęcie. Ale to nie jest spektakl tylko o skakaniu. Przede wszystkim to jest spektakl o miłości. O rodzicach, którzy z miłości i tęsknoty za swoją córeczką zaczynają wymyślać dla niej najśmieszniejszą bajkę świata! O Babie Jadze, która bardzo, ale to bardzo chciała się zakochać! O Księciu Daniłko, który dla Sofijki gotów był się zmierzyć ze złym czarnoksiężnikiem!

  • Koncepcja i wykonanie Tatiana Nikolaeva, Denis Lemaikin
  • opieka reżyserka Mateusz Przyłęcki
  • muzyka Andrzej Bonarek
  • scenografia Beata Klimkowska
  • produkcja Teatr Figurki i Teatr Lito

Spektakl powstał w ramach Rezydencji Artystycznej Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz Programu Wsparcia Ukraińskich Twórców i Twórczyń Miasta Krakowa.

Teatr Figurki i Teatr Lito zapraszają na baśniową opowieść dotykającą bardzo realnych problemów, z którymi mierzą się ukraińskie rodziny dotknięte dramatem wojny. Rodzice Sofijki wysłali ukochaną córkę w bezpieczniejsze miejsce. Teraz odwiedzają opuszczony pokój córeczki i opowiadają jej wymyślone baśnie licząc, że opowiedzą jej te historie po powrocie. Baśń oddala rzeczywistość i choć na chwilę daje poczucie, że wszystko jest w porządku.

Spektakl dla dzieci 4+ Czas trwania spektaklu 60 min
  • Spektakl lalkowy dla dzieci 4+
  • Czas trwania spektaklu 60 min

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<