Chicago

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Któż z nas nie kojarzy takich broadwayowskich hitów, jak Cell Block Tango, Roxie czy All That Jazz? W Krakowskim Teatrze Variété zobaczymy legendarny musical Chicago w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, jednego z najciekawszych polskich reżyserów spektakli muzycznych. Rolę Roxie – gospodyni domowej, która w afekcie zabiła kochanka – zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan i Alicję Kalinowską, a w postać Velmy – artystki wodewilowej oskarżonej o zabójstwo męża i siostry – wcielą się Sabina Karwala i Katarzyna Osipuk.

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu – Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn.  Blok więzienny zarządzany jest przez skorumpowaną naczelniczkę Morton „Mama”, która za pieniądze załatwia wszystko.

Prapremiera „Chicago” w reż. Boba Fosse’a miała miejsce 3 czerwca 1975 r. na Broadwayu, dwa lata później musical zszedł z afisza. Spektakl wznowiono w 1996 r. i od tej pory grany jest nieprzerwanie. Widowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko na Broadwayu, zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione w 30 krajach na całym świecie. W 2003 r. rok Rob Marshall podjął się ekranizacji dzieła i osiągnął ogromny sukces, film zdobył 17 nagród, w tym 6 Oskarów.

Już jesienią pierwszy raz w Krakowie będzie można zobaczyć musical CHICAGO. Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Chicago w latach 20-tych. Reporterka Chicago Tribune opisała historię dwóch kobiet, które trafiają do więzienia i stają przed sądem za morderstwa.

W VARIETE za reżyserię odpowiada doskonale wszystkim znany i niezwykle ceniony przez krytyków i widzów Wojciech Kościelniak. Na scenie zobaczymy 19 aktorów, którym towarzyszy zespół 14 muzyków. Taki tytuł na scenie VARIETE gwarantuje sukces na całą Polskę, który nie może Cię ominąć!

SCENARIUSZ: Fred Ebb i Bob Fosse
REŻYSERIA: Wojciech Kościelniak
CHOREOGRAFIA: Ewelina Adamska - Porczyk
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Anna Chadaj
W roli głównej: ALICJA KALINOWSKA, BARBARA KURDEJ - SZATAN

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<