Trik Patryka

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Trik Patryka” to mądry i wzruszający spektakl o otwieraniu się na inność i oswajaniu jej.

I nie chodzi tu wyłącznie o niepełnosprawnego brata głównego bohatera. Każda z postaci, z którą rozmawia Patryk, jest w jakiś sposób „inna”. Od każdej z nich Patryk uczy się czegoś nowego. Nowa sytuacja zmusza głównego bohatera do działania. Żeby pomóc swojemu bratu musi opuścić swoją strefę komfortu, przekroczyć swoje granice. Wymaga to od niego odwagi, ale dzięki tej sytuacji Patryk dojrzewa, uczy się – otwiera się na świat, na innych ludzi, zdobywa cenną wiedzę i życiowe doświadczenie. W „Triku Patryka” poruszony jest też temat szkoły. Kiedy Patryk nie może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w domu, szuka ich najpierw w szkole – u kolegów i nauczycieli. To bardzo cenne przesłanie tej historii – szkoła może być miejscem, w którym uczeń czuje się bezpiecznie, a nauczyciele to osoby, którym można zaufać i do których można się udać z prośbą o pomoc.

Uwaga, spektakl jest grany zarówno na scenie Teatralnego Instytutu Młodych obok głównej siedziby Teatru Ludowego w Nowej Hucie, jak i na Scenie pod Ratuszem na Rynku Głównym. Przed wybraniem się na konkretne przedstawienie warto sprawdzić lokalizację na stronie Teatru lub na bilecie.

Twórcy:

autor przekładu: Iwona Nowacka
prawa autorskie Tłumacza reprezentuje Agencja ADiT
reżyseria: Mateusz Przyłęcki
kostiumy: Wanda Kowalska
muzyka: Michał Sarapata
działania edukacyjne: Weronika Idzikowska, Bartosz Nowakowski, Mateusz Przyłęcki, Ewelina Skwarek
superwizor: Wojciech Drath
inspicjent / sufler: Manuela Nowicka

Obsada:
Piotr Franasowicz
Ryszard Starosta

Spektakl dla widzów od 10 roku życia

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Teatr Ludowy
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<