Wstyd

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Choć wiele mogłoby na to wskazywać – i sytuacja,  i bohaterowie – to nie jest komedia rodzajowa, ani tragifarsa.
To wnikliwa i gorzka diagnoza naszego społeczeństwa. Na nic się zdał rozwój kulturowy, społeczny i cywilizacyjny. Nie wyrośliśmy z "dulszczyzny". Wciąż nasze życie za fasadą uprzejmych uśmiechów zażenowania toczy wstyd. Jak uczy tradycja, najlepiej widać to na weselu, nawet takim, które się nie odbyło. Bo w takim tyglu mogą skonfrontować się różne światy, poglądy i wyobrażenia. Ot, Polska w pigułce… cały festiwal ludzkich przywar, małości, śmieszności, chociaż tylko czworo bohaterów.
Jak bronić się przed upokorzeniem, kiedy z wystawnego wesela nic nie zostaje, bo pan młody ucieka sprzed ołtarza, panna młoda zamyka się w domu, a rodzice młodych zostają sami z niespełnionym wyobrażeniem szczęścia swoich dzieci i swojego w nim udziału? Kiedy tracimy kontrolę nad biegiem wypadków próbujemy jeszcze wbrew osaczającym nas kompleksom ocalić swoje wyobrażenie o sobie, o swojej pozycji, wpływach, pieniądzach albo aspiracjach do wyższej klasy, która to wszystko zapewni... przynajmniej w naszym niskim mniemaniu. Zostajemy sami z pytaniami o siebie i swoje życie.
W oparciu o sztukę Wstyd powstał film Teściowie.

Uwaga, spektakl jest grany zarówno na Dużej Scenie na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie, jak i na "Scenie pod Ratuszem" na Rynku Głównym. Dlatego wybierając się, warto sprawdzić na sronie teatru lokalizację konkretnego przedstawienia "Wstydu".

Twórcy:

autor: Marek Modzelewski
reżyseria: Małgorzata Bogajewska
scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
opracowanie muzyczne: Weronika Kowalska
oraz zespół muzyczny w składzie:
wokal, skrzypce: Weronika Kowalska
gitara elektryczna: Maciej Salus
gitara basowa: Marcin Chadys
perkusja: Piotr Przewoźniak

inspicjent, sufler: Manuela Nowicka

Obsada:
Małgorzata:
 Małgorzata Kochan
Andrzej: Tadeusz Łomnicki
Wanda: Katarzyna Tlałka
Tadeusz: Piotr Pilitowski

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<