Teatralny Instytut Młodych

Teatry

Teatralny Instytut Młodych to rezultat rewitalizacji dawnej Sceny Stolarnia i zupełnie nowa, w pełni nowoczesna i dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających widzów przestrzeń.

To nie tylko nowe miejsce, ale również kiełkująca od dawna idea na stworzenie miejsca w pełni dedykowanego młodemu widzowi, która właśnie teraz będzie mogła rozkwitnąć w nowych formach artystycznych, językach teatralnych i śmiałych, jak nigdy dotąd realizacjach.  Nowy budynek będzie bowiem nie tylko przestrzenią teatralną, ale również centrum spotkania i dialogu, zarówno dla mieszkańców Nowej Huty, jak i widzów, którzy staną się aktywnymi współtwórcami spektakli.  Teatralny Instytut Młodych to w końcu miejsce, które instytucjonalizuje dotychczasowe długoletnie doświadczenie Teatru Ludowego w działaniach artystycznych na rzecz młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem terapeutycznej roli sztuki w procesie wzrastania i wchodzenia w dorosłość. Dlatego też w ofercie TIM-u nie zabraknie warsztatów problematyzujących tematykę spektakli, spotkań z psychologami i pedagogami  teatru, a wszystko po to, by jak najuważniej wsłuchać się w puls, który tworzy i nadaje rytm wyborom i decyzjom, bolączkom i radościom współczesnych nastolatków.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<