47. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 6 sierpnia 2023 - niedziela, 20 sierpnia 2023

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej od lat 70. XX wieku (z kilkuletnią przerwą) co roku goszczą w sierpniu na krakowskim Rynku Głównym. Wymyślone w celu zaprezentowania szerszej publiczności bogactwa i różnorodności kultury ludowej niezmiennie ciszą się popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Największa i najpełniejsza prezentacja polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej stwarza także warunki do ratowania tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej oraz promocji szeroko pojętego folkloru. To żywa wizytówka miasta i całej Małopolski, dla której tłem są historyczne symbole Krakowa.

47. edycja Targów tradycyjnie pozwoli na bezpośredni kontakt z żywą kulturą ludową. Na Rynku spotkamy twórców będących depozytariuszami niematerialnego dziedzictwa prezentujących takie dziedziny jak krakowska koronka klockowa, a także koronka frywolitkowa i szydełkowa, zabawkarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, wycinanka łowicka. Oprócz tego wystawcy zaoferują również między innymi ceramikę użytkową, autorską odzież i dodatki, autorską biżuterię oraz wiele innych wysokojakościowych i estetycznych produktów.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<