Kabaret Piwnicy pod Baranami

Kabaret

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Ta zabawa miała trwać parę tygodni. Może parę miesięcy. Najwyżej rok. Nie dłużej. Trwa nieprzerwanie od lat z górą sześćdziesięciu. W dziejach kabaretu to rekord wszechświatowy. Niestety, nie ma już Piotra Skrzyneckiego. Ale magiczne miejsce w podziemiach Pałacu pod Baranami przy Rynku Głównym dalej żyje i przyciąga tłumy. Czy to zasługa legendy, genius loci, czy talentów coraz młodszych wykonawców? Przychodzi już trzecie pokolenie widzów: córki chcą zobaczyć gdzie bawiły się ich matki, dziadkowie przyprowadzają wnuki i opowiadają o euforycznej atmosferze piwnicznego szaleństwa.

Występy artystów związanych z krakowską Piwnicą pod Baranami, kabaretem, który od lat proponuje: improwizacje, plotki polityczne i towarzyskie, nade wszystko zaś literaturę – żart i wielką poezję. To miejsce, gdzie nie ma miejsca na dowcipy poniżej pasa i tanie wzruszenia...

Legendarny Kabaret Piotra Skrzyneckiego wzrusza przypominając swoje sztandarowe piosenki, zaskakuje nowymi kompozycjami i rozśmiesza aktualną satyrą polityczno-społeczną. Każdy wieczór, choć utrzymany w wypracowanej przez 60 lat jednorodnej stylistyce, jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, na które przybywa publiczność z całej Polski i z zagranicy. Niezmiennie przyciąga niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka i wspaniałe pieśni kompozytorów Piwnicy pod Baranami: Zygmunta Koniecznego, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zaryckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zielińskiego, Zbigniewa Raja, Grzegorza Turnaua i innych.

Przybywajcie do Piwnicy pod Baranami! Poezja i muzyka to najlepsza szczepionka na trudny czas!!!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<