Podnosimy się. Teresa Kotkowska-Rzepecka

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 15 maja 2024, 18:00 - wtorek, 28 maja 2024

Prof. Teresa Kotkowska-Rzepecka urodziła się w 1948 roku w Słoneczniku na Warmii. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w 1967 roku, a następnie studia na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. W. Taranczewskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w 1973 roku. W 1975 roku podjęła pracę pedagogiczną na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest profesorem zwyczajnym, prowadziła autorską pracownię rysunku oraz malarstwo na studiach licencjackich i podyplomowych.

Uprawia malarstwo. Zorganizowała ponad 50 wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Była wielokrotnie nagradzana za twórczość oraz działanośc dydaktyczną. Jej prace znajdują się m. in. w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie, w zbiorach galerii BWA w Opolu i Olsztynie oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<