City. Museum. Change. Twenty Years in the European Union

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Z okazji 20-lecia wstąpienia do Unii Europejskiej w dniach 1 i 2 maja 2024 r. w Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Krakowa (Kraków, Rynek Główny 35) odbędziesię  konferencję Museum. City. Change. 20 years in European Union. Z wystąpieniami przyjedzie ponad 20 muzealników z całej Europy.

W trakcie konferencji zostanie przeprowadzona dyskusję o europejskiej tożsamości Krakowa i innych miast tzw. Nowej Europy, ale poznamy też perspektywę miast należących do UE o wiele dłużej.

Jak w zjednoczonej Europie wyglądają relacje między tożsamością europejską a lokalną? Jak ułatwienia w przemieszczaniu się wpływają na turystykę i jakie są zagrożenia overtourismu? W końcu jak muzea miejskie w różnych stronach Europy dbają o dziedzictwo materialne a jak o niematerialne? Tymi tematami zajmiemy się w gronie ekspertów z Unii (i nie tylko).

Zapraszamy do zapoznania się z programem: https://muzeumkrakowa.pl/kalendarium/city-museum-change-twenty-years-in-the-european-union. Rejestracja czynna do 25 kwietnia br.: https://forms.gle/EdceDh7MfLH5vC9u7

Konferencja w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<