Unisono: Spektakl muzyczny bez granic

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zespół pop-gospelowy Unisono (obecnie Fundacja Unisono) to grupa pasjonatów muzyki gospel, która łączy chrześcijan różnych denominacji we wspólną misję niesienia pomocy potrzebującym (szczególnie dzieciom chorym na MPD - mózgowe porażenie dziecięce) poprzez to, co kochają całym sercem i mocą - śpiew i wielbienie Boga. Jest to realna odpowiedź na potrzeby rodzin, które zdecydowały się na podjęcie tej wymagającej roli życiowej, co dzieło Unisono wspiera i docenia.

Unisono jest organizatorem dwóch zbliżających się dużych wydarzeń artystycznych pod wspólną nazwą Spektakl muzyczny bez granic. Tytuł nawiązuje do znoszenia między nami murów, szczególnie między osobami z niepełnosprawnościami a pełnosprawnymi. Już 7 kwietnia o godzinie 19:00 w Teatrze Groteska odbędzie się pierwsze muzyczno-taneczne wydarzenie ze współudziałem takich solistów, jak artystka jazzowa Małgorzata Markowska oraz lider zespołu Wawele - Jan Wojdak. Muzykom towarzyszyć będą tancerze baletowi: Studio Baletowe Opery Krakowskiej i Studio Ruchu Simple, a także Unisono ze swoim pop-gospelowym repertuarem z jazzowymi urozmaiceniami.

Drugie wydarzenie będzie miało miejsce w ICE 16 czerwca o godzinie 17:00. Na scenie wystąpią m.in. takie gwiazdy, jak Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Dariusz Kordek. Spektakl ma charakter intermedialny. Widzowie będą mogli uczestniczyć w swoistej fuzji sztuk, mianowicie będzie to koncert gongów i mis tybetańskich z pokazami laserowymi, balet i inne pokazy taneczne, w tym Pauliny Czachor, wystąpienie orkiestry pod kierownictwem Macieja Niecha oraz megachóru połączonego z kilku zespołów wokalnych: Krakowskiego Chóru Lekarskiego, zespołu Faceci w Czerni, chóru dziecięcego Opery Krakowskiej i Unisono.

Oprócz wartości artystycznej i pomocy charytatywnej wydarzenie ma na celu integrowanie się ze społecznością osób głuchych i niedosłyszących. Są oni szczególnymi gośćmi, którzy zaproszeni są na czerwcowe wydarzenie i dla nich cały koncert będzie tłumaczony za pomocą artystycznego języka migowego. Łączenie sztuk, fizyczne oddziaływanie wibracji instrumentów, jakimi są gongi i misy tybetańskie, translacja na migowy to serdeczna próba włączenia we wspólne przeżycie spektaklu szerszego grona odbiorców.

Przewidziana jest również prelekcja ze znanym lekarzem Tomaszem Karaudą, który przybliży nieco charakter tego, z czym zmagają się osoby dotknięte MPD. Wydarzenie poprowadzi reżyser i konferansjer Łukasz Lech.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<