Izzy and the Black Trees, Steve Martins w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 maja 2024, 19:00

Izzy and the Black Trees z nowym, premierowym materiałem w Alchemii! Gość specjalny: Steve Martins

Izzy and the Black Trees - alt rock'n'rollowe objawienie muzyczne ostatnich lat. Brzmienie zespołu nawiązuje do najbardziej dzikich dokonań the Stooges, PJ Harvey czy Patti Smith. Ostatnia płyta „Revolution Comes In Waves” z 2022 zebrała entuzjastyczne recenzje - 5 gwiazdek w ocenie to reguła (Teraz Rock, Metal Hammer Polska, Noise Magazine)! Zespół gościł parokrotnie na antenie radia KEXP Seattle i BBC 6 Music.

Widuje się ich na rodzimych scenach Jarocina , Mystic Festival'u, Next Fest Showcase, Róbmy Swoje festiwal, DIY Punx Fest Zdynia, Summer Dying Loud 2022 czy OFF Festiwal Katowice 2023. W przeciągu ostatniego roku podbili też festiwale i kluby za granicą: ESNS w Holandii, Liverpool Sound City, Sharpe Festival w Bratysławie czy Londyński klub The Shacklewell Arms.

Steve Martins to pozycja obowiązkowa dla fanów gitarowej alternatywy przełomu tysiącleci. Twórczość zespołu przekona wszystkich, którzy cenią surowość sceny Seattle, kontrastowość Pixies, motorykę Queens of The Stone Age i zabawy dysonansami typowe dla post-hardcorowych weteranów.

Pierwszy album grupy pod tytułem „19:11” został nagrany w Perlazza Studio i wydany przez Antenę Krzyku w 2023 roku. Choć, jak pisze Tomasz Janas (kultura.poznan.pl): „Nie brzmi on jak debiut. Słyszymy bowiem świetne granie, nie tylko asymilujące to, co najlepsze w kręgu szeroko pojętej niezależnej muzyki rockowej, ale mamy tu też grupę potrafiącą przemówić własnym językiem. Motoryczne, pełne pasji i zaangażowania, dynamiczne granie kwartetu jest w pełni wiarygodne, a również anglojęzyczne teksty brzmią bardzo naturalnie”.

Od premiery płyty, pochodzący z Opola i z Poznania zespół intensywnie koncertuje, jednocześnie pracując nad nowym materiałem. Po jednym z koncertów Jacek Nizinkiewicz (RNŚ, Teraz Rock) napisał: „Zasługują na większą uwagę i udowadniają, że rock w Polsce ma się dobrze i nie musi być obciachowy. Przeciwnie. Ciekawe, nośne piosenki, dobra energia, melodie zapadające w pamięć to nie jest w Polsce codzienność, tym bardziej wśród młodych kapel. Każda z ich kompozycji broni się na płycie, a na koncercie jest jeszcze lepiej”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<