Sabina Dziedzic. Mandala

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 marca 2024 - poniedziałek, 27 maja 2024

Mandala to unikatowa forma sztuki, podnosząca wibracje artysty, nowego właściciela oraz otoczenia, który przebywa pośród mandali. Działa uspokajająco, relaksująco, energetyzująco, ale również wzmacnia cechy lub wybrane obszary naszego życia czy też: wycisza, jeśli tego potrzebujemy w danej chwili. Mandale mogą być umieszczone w domu, w biurze oraz w każdym innym miejscu, które chcemy upiększyć lub doenergetyzować, Większość prac Sabiny Dziedzic tworzonych jest na okrągłych podobraziach lub drewnianych deskach. Wypracowana przez nią technika opiera się głównie na akrylach i łączy ze sobą różne materiały, a w szczególności kamienie, kryształy czy wyroby ceramiczne. Jej mandale można znaleźć również na przedmiotach użytkowych takich jak stoliki, taborety, szkatułki czy podkładki pod kubki. Inspirację czerpie z siebie oraz ze świata zewnętrznego. Jej celem jest dawanie ludziom piękna, proponowanie rozwiązań oraz odpowiedzi na indywidualne potrzeby. Stąd dużo mandali tworzy na zamówienie z intencją zamawiającego. Na swoim koncie ma mandale o średnicy od 10 cm do 140 cm ! Każda z mandali jest inna, nie tworzy dwóch takich samych prac.

Sabina Dziedzic jest twórczynią marki Mandala Art Sabina Dziedzic, z wykształcenia inżynier, arteterapeuta z uprawnieniami pedagogicznymi, instruktor terapii ekspresyjnych, autorka pracy dyplomowej pt. „Mandala jako działanie arteterapeutyczne" pod kierunkiem prof. Wiesława Karolaka. Prowadzi autorskie warsztaty Mandala-podróż w głąb siebie oraz zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci. W ciągu ostatnich 2 lat swoje prace eksponowała na blisko 30 wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych wraz z Podgórskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. K. Wojtyły w Krakowie, którego jest Wiceprezesem. 

Największy sukces, który ma na koncie to wystawa swoich 30 mandali w przestrzeni Filharmonii Krakowskiej, która odbyła się maj-lipiec 2023 r. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<