Inga Daszyk, Yelyzaveta Sheiko. Kolory i struktury

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 kwietnia 2024, 17:00 - poniedziałek, 20 maja 2024

Wystawa dwóch młodych artystek krakowskich, prowadzących swoisty dialog twórczy. Wystawa dostępna w galerii Dworu do 20.05.2024 – zwiedzanie możliwe w godzinach pracy Dworu, po wcześniejszym umówieniu (telefonicznie).

Inga Daszyk - Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa.
„Interesuje mnie przekazanie mojej emocjonalności poprzez swoje prace. Zwykle są one dla mnie nie dosłowną formą opowiedzenie o sobie, o trudnościach jakie przeżywam lub o założeniach i normach, niekiedy koniecznych, którym chciałabym się przeciwstawić. Tematem moich prac jest w głównej mierze tożsamość cielesna oraz ciało samo w sobie, jego okaleczenie, deformacja i rozpad. Poczucie niemocy i niezgody zestawiam zwykle z jaskrawymi i radosnymi kolorami oraz materią zachęcającą do dotknięcia przez co tematycznie raczej ponure prace na pierwszy rzut oka wydają się miłe i kolorowe „jak książeczka dla dzieci”.

Yelyzaveta Sheiko - Studentka Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej, kierunek:  Sztuka i Edukacja.
„Wierzę, że przez sztukę można edukować się. Moje obrazy są próbą odczucia niedotykalnych idei, pokazania emocji, których nie da się wyrazić słowami. Kolor mi w tym pomaga. Nie chodzi o idealną formę, ponieważ poszukiwanie idealnej formy jest nieskończone i zupełnie niepotrzebne, jeśli ta forma nie służy sensowi. Moja artystyczna podróż to ponowne odrodzenie, powrót do wartości. Albo przynajmniej o szczerą próbę takiego powrotu”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<