Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 28 kwietnia 2024, 12:00 - niedziela, 3 listopada 2024

Wystawa w Muzeum Manggha zaprasza do wejścia w świat Utagawy Hiroshigego, jednego z najwybitniejszych mistrzów japońskiego drzeworytu ukiyo-e. W serii Sto słynnych widoków Edo Hiroshige zdołał uchwycić esencję życia i natury Edo, dzisiejszego Tokio, dając dowód swej niezrównanej precyzji i wrażliwości artystycznej. Wystawa, zorganizowana z myślą o ukazaniu zarówno technicznych aspektów tworzenia drzeworytów, jak i głębokiej poetyckiej narracji zawartej w pracach Hiroshigego, staje się mostem łączącym tradycję z nowoczesnością.

Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu to nie tylko pokazanie procesu powstawania drzeworytów, ale również interaktywna podróż przez epokę, w której artysta żył. Zwiedzający będą mieli okazję nauczyć się rysować w jego stylu, stworzyć własne odbitki, napisać haiku, a nawet zanurzyć się w codzienność Edo. Ponadto, współcześni artyści i artystki, zainspirowani twórczością Hiroshigego, prezentują swoje animacje, muzykę oraz specjalnie na tę wystawę stworzone parawany, oferując nowoczesną interpretację jego niezwykłych pejzaży.

W centrum wystawy stoi fascynacja ostatnią stworzoną przez artystę serią Stu słynnych widoków i tym, jak wpłynęła ona na europejskie malarstwo pejzażowe i jak nadal inspiruje artystów. Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu to nie tylko ekspozycja pozwalająca poznać proces powstawania drzeworytów ukiyo-e, ale przede wszystkim przestrzeń doświadczania i refleksji nad trwałością i zmiennością piękna, które przekracza granice czasu i przestrzeni. Zanurzając się w szczegółach życia Edo poprzez sztukę Hiroshigego, uczestnicy wystawy mogą odkryć uniwersalność i aktualność przekazów ukrytych w japońskim drzeworycie.

Nie przegapcie okazji do wejścia w kolorowy, dynamiczny świat Hiroshigego, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a sztuka staje się mostem łączącym różne kultury i epoki. Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu czeka, by podzielić się z Wami nieskończoną inspiracją i pięknem, które przetrwało próbę czasu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<