Leszek Misiak. Powroty. Wystawa malarstwa z lat 2020–2024

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 18:00 - piątek, 17 maja 2024

Profesor Leszek Misiak maluje od ponad 50 lat. Tworzy obrazy zachwycające czystością formy – intensywnymi barwami, subtelnymi półcieniami i precyzyjną kompozycją, przesyconymi niezwykłym, metafizycznym klimatem. W ostatnich latach porzucił malarstwo na płótnie i tworzy wyłącznie na papierowych podłożach malując ukochane motywy pejzażowe i tematyczne czarno-białe oraz kolorowe.

Leszek Misiak – urodził się w 1943 roku w Brzezinach. Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie ukończył dyplomem z malarstwa pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego w 1968 roku. Pracę pedagogiczną rozpoczął w 1969 roku. Przez wiele lat był asystentem prof. Janiny Kraupe w Pracowni Malarstwa Ściennego. Do 2013 roku prowadził Pracownię Malarstwa na krakowskiej ASP. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz zorganizował ponad 30 wystaw indywidualnych. Uzyskał kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach malarstwa, rysunku i grafiki. W 2017 roku był bohaterem projektu w cyklu „Przestrzeń dla sztuki”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<