Jarmark odpustowy Emaus przy Błoniach 2024

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 09:00-17:00

W Poniedziałek Wielkanocny w kościołach katolickich wierni słuchają Ewangelii o uczniach Jezusa, którzy wędrowali do miejscowości Emaus. Krakowianie podążają w ten dzień na lokalny Emaus – odpust przy kościele Najświętszego Salwatora i klasztorze ss. Norbertanek na Zwierzyńcu. Czynią tak od stuleci, historycy dowodzą bowiem, że tradycja odpustu w formie chrześcijańskiej sięga nawet XII wieku.

W tym roku na tradycyjnym krakowskim Emausie spotykamy się 1 kwietnia, choć w zmienionej lokalizacji – przy Błoniach. Zmiana ta spowodowana jest remontem ul. Kościuszki.

Emaus odbywający się od wielu lat na krakowskim Salwatorze to bardzo istotny element dziedzictwa kulturowego Krakowa, a także niezwykle ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w miejskie kalendarium. W związku z powyższym miasto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, nie zrezygnowało z tak popularnego sposobu świętowania Poniedziałku Wielkanocnego i podjęło decyzję o organizacji 1 kwietnia 2024 r. Jarmarku odpustowego przy krakowskich Błoniach. Nie bez wpływu na wybór lokalizacji pozostaje fakt, że odwiedzający kramy nadal będą mogli przespacerować się wzdłuż Rudawy i odwiedzić kopiec Kościuszki.

Jarmark odpustowy po raz trzeci organizowany jest przez Krakowskie Forum Kultury, które dzięki wprowadzanym sukcesywnie zmianom z powodzeniem łączy powrót do kulturowego dziedzictwa Zwierzyńca z prezentowaniem lokalnego rzemiosła oraz folkloru. A prócz kramów pełnych tradycyjnych wyrobów czekać będzie także wiele innych atrakcji!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<