Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła”

Tereny zielone

Spacerując nad Wisłą zdarzy się zobaczyć uciekającego bażanta, a czasem spod samych nóg startuje spłoszona gromadka kuropatw. Idąc wzdłuż brzegu Wisły przy moście Wandy, zobaczymy rozpościerający się na dużej powierzchni najpiękniejszy z pięknych ogrodów, w którym można wspaniale aktywnie wypocząć po trudach dnia codziennego.

Zatem dla każdego lubiącego aktywny i bierny wypoczynek znajdzie się tutaj miejsce do relaksu i regeneracji sił czy to podczas opalania się, przy pracach ogrodowych, czy rozmowie z sąsiadem przy kawie lub w ogrodowej świetlicy przy grach planszowych, ping pongu czy grillu. Można również w naszej bibliotece pożyczyć książki dla dzieci i dorosłych, jak również dzieci mogą korzystać z huśtawek, batuty i innych zabaw.

Historia okolicznych terenów nierozerwalnie wiąże się z działalnością cystersów mogilskich, a następnie – kombinatu metalurgicznego. Ogródki działkowe w okolicy Suchych Stawów i wiślanego nabrzeża organizował Dział Socjalny Huty im. Lenina. Według pierwotnych intencji organizatorów miały to być ogródki użytkowe, dające biedniejszym pracownikom możliwość uprawy warzyw, ziemniaków, a nawet zbóż w celu podreperowania domowego budżetu.

Od lat siedemdziesiątych w pracowniczych ogródkach działkowych zaczęła przeważać uprawa roślin ozdobnych, a przeznaczeniem działek coraz częściej stawał się wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu. Pojawiły się altanki, często w formie miniaturowych domków letniskowych. Ogrodową sielankę wielokrotnie zakłócały wylewy Wisły oraz plany inwestycyjne miasta. Pomimo nieustającego zagrożenia ze strony rzeki Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła” nie obraża się na królową polskich rzek, traktując swą lokalizację jako niewątpliwy atut, spotęgowany przez sąsiedztwo przystani rzecznej w pobliskim Yacht Klubie, który zakotwiczył się w tu nawet wcześniej niż ogrody działkowe.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<