Don Pasquale (Opera Krakowska)

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Przebiegłe plany, uwodzicielski śpiew, awantury i policzkowanie na scenie – Don Pasquale gwarantuje to wszystko, pozostając klejnotem wdzięku i beztroskiego humoru. Cała intryga w tym dziele, uznawanym za szczytowe osiągnięcie Gaetano Donizettiego w gatunku opera buffa, opiera się na pomyśle ostudzenia gorącej głowy tytułowego bohatera. Jest nim stary kawaler, który nagle postanawia wydziedziczyć nieposłusznego siostrzeńca Ernesta i spłodzić potomka z uległą młodą dziewczyną. Do gry wkracza więc doktor Malatesta, proponując staruszkowi małżeństwo z „siostrą” kończącą właśnie edukację klasztorną. A ona pokaże biedakowi maniery, których raczej nie podpatrzyła u zakonnych preceptorek, i okaże się powodem nieposłuszeństwa Ernesta! Na całe szczęście komizm Don Pasquale przyprawiony jest nutą współczucia dla oszukanego bohatera.

Spektakl w reżyserii Jerzego Stuhra (debiutującego w charakterze reżysera operowego) miał premierę na scenie Opery Krakowskiej 2 grudnia 2016.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

Reżyseria: Jerzy Stuhr
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Tokarczyk 
Scenografia: Alicja Kokosińska
Kostiumy: Maria Balcerek

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<