Capella Cracoviensis: Matinée

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Capella Cracoviensis zaprasza do swojej siedziby na cykl majowych matinées / prób otwartych, czyli przedpołudniowe koncerty na historycznych instrumentach dla juniorów i seniorów, i wszystkich innych miłośników muzyki klasycznej. Oto zaproszenie, które wystosował sam zespół:

"Gdy patrzymy na ekspresjonistyczny obraz, nie mówimy, że namalowany na nim dom jest krzywy. Ponieważ to nie jest dom, ale owoc wyobraźni artysty. Sztuka przetwarza rzeczywistość, pokazując, że nie ma jednej prawdy, a każdą opowieść można snuć na wiele różnych sposobów. W ten sposób rozwija wyobraźnię i otwiera umysły. To nie przypadek, że społeczeństwa silne ekonomicznie mają intensywne i autonomiczne życie kulturalne. Otwarte umysły są zdolne do innowacji, a innowacja oznacza dobrobyt. Muzyka klasyczna to międzynarodowa dziedzina sztuki wzbogacona o lokalną wrażliwość. Jest elementem europejskiej tożsamości i częścią życia kulturalnych ludzi, ponieważ inspiruje w sposób wyjątkowy. Mozart, Beethoven, Chopin, Mahler, Szymanowski, Strawiński to sieć łączności kulturowej i paszport do cywilizowanego, kulturalnego, innowacyjnego świata.

Zapraszamy na koncerty dla juniorów, dla seniorów, dla wszystkich, których celem jest edukacja estetyczna, rozwijanie wrażliwości, poprawa gustu publicznego, otwieranie umysłów. Wdrażamy intuicję – nie robimy tego, czego wszyscy nie chcemy. Skoro dzieci nie lubią być traktowane jak dzieci, a muzycy nie lubią grać tzw. szkolniaków, zamiast infantylnych koncertów edukacyjnych z udziałem wykonawców przebranych we wróżki i krasnale – gramy normalne koncerty we właściwym dla muzyki klasycznej entourage, czyli w gustownych wnętrzach, bez nagłośnienia i tandetnego kolorowego oświetlenia. Każdy z koncertów trwa zwykle około godziny, poprzedzamy go krótkim omówieniem repertuaru i umowa jest taka, że dzieci – również te najmłodsze, nawet jeśli hałasują – są u siebie. Bo to one w przyszłości będą finansować nasze emerytury".

Tym razem weźmiemy udział w przygotowaniach / próbach otwartych do cyklu Empory muzyczne:

19 czerwca 2024, środa, 11.00 Empory muzyczne | Schütz (próba otwarta)

26 czerwca 2024, środa, 11.00 Empory muzyczne | Händel (próba otwarta)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<