Muzeum Dominikanów

Inne muzea

Klasztor oo. Dominikanów w Krakowie jest jednym z trzech klasztorów na świecie, w których życie dominikańskie trwa nieprzerwanie od pierwszych lat istnienia zakonu aż do chwili obecnej. Został on założony w 1222 roku przez św. Jacka Odrowąża, dając jednocześnie początek Polskiej Prowincji Dominikanów. Z okazji  800-lecia powstania krakowskiego klasztoru otwarto tu muzeum, w którym można podziwiać zarówno niedostępne wcześniej zabytkowe wnętrza (w tym romańskie podziemia), jak i zgromadzone przez braci w ciągu wieków skarby kultury. Najcenniejszym obiektem jest zespół najstarszych w Polsce kwater witrażowych z przełomu XIII i XIV wieku, które wcześniej przechowywane były jako depozyt w Muzeum Narodowym w Krakowie. Warto także wspomnieć o związanym z początkami klasztoru zespole przedmiotów z XIII wieku odnalezionych w trakcie badań archeologicznych.

Wstęp do muzeum wymaga wcześniejszej rezerwacji bezpłatnego biletu na konkretny dzień i godzinę. Rezerwacji można dokonać online - poprzez System Rezerwacji Biletów - lub stacjonarnie w Punkcie Obsługi Rezerwacji (w sklepie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego).

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<