Muzeum Banksy

Inne muzea

Ponad 150 prac najbardziej tajemniczego współczesnego artysty można oglądać w wyjątkowych pomieszczeniach postindustrialnych wnętrz Fabryki Platerów, Srebra i Wyrobów Metalowych Marcina Jarry, której początki sięgają 1886 roku i która zajmuje powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych.

Banksy jest bez wątpienia najbardziej znanym i kontrowersyjnym artystą ulicznym. Muzeum Banksy'ego ma na celu przedstawienie Banksy'ego i jego niezwykłego podejścia poprzez kreatywność, którą pokazał na ulicach całego świata. Zespół kuratorów nie myślał o tym, by po prostu umieścić Banksy'ego w ramkach. Odwiedzający odkryją mistrza sztuki ulicznej w kompleksowym i wciągającym doświadczeniu. Ta wystawa i Muzeum Banksy'ego dają nowe życie ulicznym kreacjom Banksy'ego - ponieważ wiele z nich zniknęło.

Zespół międzynarodowych artystów ulicznych (tak anonimowych jak Banksy) otrzymał klucze do tego magicznego miejsca i przekształcił je w podróż pełną niespodzianek. Oprowadzą Cię po całym świecie w jednym miejscu. Wystawa zawiera również reprodukcje niektórych jego prac studyjnych, a także animowane elementy wizualne i filmy.

Muzeum prowadzi także działania edukacyjne, dotyczące street artu: warsztaty dla szkół i grup zorganizowanych oraz oprowadzania kuratorskie.

Bilety normalne 55 zł, ulgowe 40 zł

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<