Klub Spotkań Poczta Główna

Klubokawiarnie

Klub Spotkań Poczta Główna to nowe miejsce spotkań w nie zabytkowej części budynku na rogu ulic Westerplatte i Wielopole.

W tym majestatycznym obiekcie z końca XIX wieku w dalszym ciągu świadczone są usługi pocztowe. Retro wnętrza na parterze podzielone luksferami mieściły długie kolejki, w których tłoczyli się ludzie pełni nadziei, że paczka, list, depesza szybko dotrze do adresata. Tu się spotykali, wymieniali informacjami, narzekali, życzyli wesołych świąt i wszystkiego najlepszego. W bezpośrednim sąsiedztwie powstaje Klub Spotkań – miejscu, które przez najbliższy rok będzie przez nas zarządzane, podarujemy nowe, ekscytujące życie i stworzymy pop-upową oazę na mapie naszego miasta.

Wnętrze klubu to totalny zero waste style – w retro przestrzeniach Klubu Pocztowca “Expresik” połączyliśmy ze sobą meble z odzysku, nadszarpnięte zębem czasu z pamiętającymi okres PRL-u, wiekowymi skarbami znalezionymi u cioci na strychu oraz meblami uratowanymi przed wywozem do lamusowni. Niewiele ingerowaliśmy w oryginalny wystrój, który nas zachwycił i postanowiliśmy wprowadzić jedynie kosmetyczne poprawki. Tak powstała wysmakowana hybryda, łącząca stare z nowym, retro z nowoczesnym, nostalgię z radosnym spojrzeniem w przyszłość.

Tworzymy tu przestrzeń, która łączy. Różne klimaty, różne gatunki muzyczne, różne spojrzenia, jednak zawsze połączone wspólnym mianownikiem. Jakim? Tęsknotą za analogową rzeczywistością, retro hitami oraz krakowskimi imprezami z czasów Wielopola. Co weekend będziemy serwować dobrze doprawiony mix, który zabierze Was w sentymentalną podróż do lat 90., a może i jeszcze dalej. Nie zabraknie dobrych bookingów, muzyki na żywo, młodych talentów i szeroko pojętej sztuki audiowizualnej.

Nasz pop-up klub wspiera oddolne inicjatywy, chcemy budować wokół niego społeczność gotową do działania dla innych – mieszkańców, przyjezdnych, lokalsów. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i inicjatywy. Planujecie zorganizować koncert, imprezę, konferencję, spotkanie biznesowe, targi, warsztaty, wystawę czy zajęcia jogi? Drzwi Klubu Spotkań Poczta Główna stoją otworem, a nasza ekipa z chęcią rozważy każdy, nawet najbardziej szalony pomysł

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<