Bez seksu proszę

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Bez seksu proszę to brytyjska farsa napisana przez Alistaira Foota i Anthony’ego Marriott’a, mistrzów tego gatunku. Spektakl w Krakowskim Teatrze VARIETE wyreżyseruje Janusz Szydłowski. Za scenografię oraz kostiumy odpowiedzialna będzie Anna Sekuła.

Choć wizyta kuriera zwiastuje na ogół coś miłego – w przypadku młodego małżeństwa Hunterów jest początkiem nieprawdopodobnej historii. Frances, żona Petera Huntera – młodego bankiera, składając zamówienie na skandynawskie szkło, nie spodziewa się, że w paczce, która zostanie dostarczona do ich mieszkania mieszczącego się nad bankiem, w którym pracuje Peter, znajdzie materiały pornograficzne. Para, obawiając się wywołania obyczajowego skandalu, do spółki z Brianem – ich przyjacielem, próbuje za wszelką cenę pozbyć się tej nieprzyzwoitej przesyłki. Sprawę komplikuje dodatkowo pojawienie się Eleanor – matki Petera, Pana Bromheada – jego szefa, inspektora bankowego – Pana Needhama, Paula – nadinspektora policji, a także… dwóch dam lekkich obyczajów.

Bez seksu proszę to brytyjska farsa napisana przez Alistaira Foota i Anthony’ego Marriott’a, mistrzów tego gatunku. Od premiery, która odbyła się w Londynie w 1971 roku, do 1987 roku, kiedy to tytuł został zdjęty z afisza, zagrano go prawie 7 tysięcy razy! W 1973 roku sztuka została przeniesiona na duży ekran. Zarówno na West Endzie, jak i w filmie, wystąpiły największe gwiazdy Londynu.

Bez seksu proszę to klasyka gatunku. Konstrukcja scenariusza daje zarówno aktorom, jak i reżyserowi niemałe pole do popisu. Mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz szybkiej akcji bez wątpienia zapewni widzom niezapomnianą rozrywkę.

AUTORZY: Anthony Marriott i Alistair Foot
REŻYSER: Janusz Szydłowski
TŁUMACZENIE: Krystyna Podleska i Anna Wołek
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Anna Sekuła
PRODUKCJA MUZYCZNA I UDŹWIĘKOWIENIE: Ignacy Matuszewski
CHOREOGRAFIA: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka
ASYSTENTKA REŻYSERA: Barbara Garstka

Obsada:

PETER HUNTER: Adrian Budakow/Marek Nędza
FRANCES HUNTER: Barbara Garstka/Aleksandra Konior-Gapys
ELEANOR HUNTER: Katarzyna Galica
BRIAN RUNNICLES: Kamil Krupicz/Dominik Mironiuk
LESLIE BROMHEAD: Piotr Urbaniak/Marcel Wiercichowski
NADINSPEKTOR PAUL: Zbigniew Kosowski/Karol Wolski
PAN NEEDHAM: Krzysztof Jędrysek/Karol Wolski
SUSAN: Katarzyna Chorzępa
BARBARA: Anita Szydłowska

Udostępnij

Więcej

  • 65/55 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<