Piękna i Bestia

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Piękna i Bestia” to kolejne przedstawienie w repertuarze Teatru Gro­teska oparte na klasycznej baśni i wpisujące się w nurt spektakli fa­milijnych.

Patrz sercem!

Piękna i Bestia, francuska baśń spisana w XVIII wieku przez powieściopisarkę Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, do dziś cieszy się ogromną popularnością. Świadczy o tym choćby nakręcony rok temu film Disneya z Emmą Watson w roli głównej. W Teatrze Groteska zobaczymy sceniczną adaptację tej pięknej i wzruszającej historii w – uwaga! – musicalowej formie. Utwory stylizowane na XVIII-wieczną muzykę, piękne lalki i urzekająca scenografia, to elementy, które złożą się na wyjątkowe przedstawienie w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

W czasach wszechobecnego wyścigu o NAJlepsze, NAJwiększe i NAJpiękniejsze ukazane w baśni wartości – mądrość, dobroć i wewnętrzne piękno, które wygrywają z tym, co powierzchowne, pozorne i fałszywe – mogą być drogowskazem dla młodego (i nie tylko!) widza. „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – możemy śmiało powtórzyć za lisem z powieści Mały Książę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Cieszymy się na tę premierę jak dzieci!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Mariusz Napierała
muzyka: Łukasz Damrych
choreografia: Jarosław Staniek

Premiera 3 marca 2018

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<