Listopadowe spotkania

31 października 2019

Czasem pretekstem jest jubileusz, czasem projekt „in memoriam”, a czasem – po prostu – chęć wspólnego przełamywania granic między gatunkami i formami sztuki. Jakoś tak się utarło, że listopad stał się wyjątkową okazją do kulturalnych spotkań w szerokim gronie, do zacierania barier i wyłamywania się z ram... Spotykają się również i wchodzą ze sobą w interakcję całe wydarzenia: w tym miesiącu zagoszczą w mieście aż trzy jazzowe festiwale – od tradycyjnych Zaduszek poprzez awangardową Krakowską Jesień Jazzową, aż po wyłaniający nowe talenty Jazz Juniors, a na scenie ICE Kraków krakowska Filharmonia prezentuje koncert, w którym międzynarodowy zestaw jazzowych sław złoży swój hołd Krzysztofowi Pendereckiemu… Trudno się dziwić, że właśnie w listopadzie organizowany jest festiwal Etiuda&Anima – na który z założenia przybywają uznani twórcy i młodzi adepci sztuki filmowej. Spotkaniom i rozmowom nie będzie końca!

Spotkanie w dobrym towarzystwie to także główny motyw Krakowskiego Salonu Sztuki: już jego pierwsza edycja w ubiegłym roku pokazała, że sztuka współczesna może w bezpretensjonalny sposób zintegrować wokół siebie najróżniejszych artystów i szerokie kręgi publiczności. Zachęta nie tylko do oglądania, ale nierzadko i do współtworzenia pięknych przedmiotów to z kolei znak rozpoznawczy bogatego programu wydarzeń zebranych pod hasłem „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Czas na spotkanie!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<