Lata współpracy

15 kwietnia 2024

Cieszy mnie, że nasza współpraca rozszerza się, mówi dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego Carolina Pietyra komentując 10-lecie Stowarzyszenia Metropolia Krakowska i trzyletnią już współpracę kierowanej przez nią instytucji ze Stowarzyszeniem.

27 marca 2014 roku przedstawiciele Miasta Krakowa oraz gmin sąsiadujących powołali do istnienia Stowarzyszenie Metropolia Krakowska. Od tego czasu 15 gmin łączy siły, aby wspólnie pracować nad realizacją planów rozwoju oraz dbać o jakość życia mieszkańców – a także skutecznie przyciągać wszystkich zainteresowanych lokalnym dziedzictwem i atrakcjami.

Informacje
Współpraca polega między innymi na promowaniu wydarzeń kulturalnych „krakowskiego obwarzanka”. Dzięki porozumieniu SMK z KBF informacje o wydarzeniach zamieszczane są na łamach prowadzonego przez KBF portalu karnet.krakowculture.pl w zakładce ,,W gminach Metropoli”. Niektóre z nich publikowane są również w angielskiej wersji językowej. Do tej pory w portalu ukazało się ponad 300 rozbudowanych informacji o wydarzeniach, a także wiele artykułów, w tym zbiorczych materiałów informujących o targach wielkanocnych, bożonarodzeniowych, dożynkach czy balach sylwestrowych.
Stworzenie wspólnego mechanizmu wymiany informacji daje nie tylko możliwość dotarcia do mieszkańców i gości, ale jest także impulsem do współpracy między poszczególnymi gminami. Informacje o wydarzeniach i ciekawych miejscach w Metropolii publikowane były też w periodykach KBF o wielotysięcznym nakładzie: dwujęzycznym kwartalniku „Kraków Culture" oraz miesięczniku „Karnet”.

Inspiracje 
„Dzięki partnerstwu z Krakowskim Biurem Festiwalowym otwieramy przed sobą szerokie możliwości dotarcia do różnorodnych grup odbiorców, aby zaprezentować im niepowtarzalną gamę atrakcji i wydarzeń dostępnych w gminach Metropolii Krakowskiej – mówi wicedyrektorka Biura Stowarzyszenia Julita Ewert-Stawowy. – Wspólna promocja wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych nie tylko wzmacnia naszą obecność na rynku, ale również podkreśla bogactwo kulturowe i naturalne Metropolii” – dodaje wicedyrektorka Biura SMK. Jak zaznacza, regularny kontakt z ekspertami KBF daje jej zespołowi źródła inspiracji do kolejnych działań.

Relacje
„Po warsztatach, analizach merytorycznych i prezentacjach eksperckich, które prowadziliśmy w siedzibie Metropolii, przyszedł czas na goszczenie przedstawicieli gmin »obwarzanka« w Pałacu Potockich i wizytę francuskiej grupy studyjnej wraz z przedstawicielami Biura SMK na Wesołej. W czerwcu, również na Wesołej, w Aptece Designu, będziemy znowu gospodarzami połączonych forów promocji i oferty czasu wolnego.” – mówi Carolina Pietyra. Zauważa, że kreatywna dzielnica Wesoła to idealne miejsce do otwarcia umysłów na nieszablonowe myślenie i zarazem do wytchnienia przed podjęciem wyzwań na dalsze lata wspólnej pracy.

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<