Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie. Znamy program

31 października 2023

Blisko 80 wydarzeń najróżniejszego typu składa się na program tegorocznej edycji projektu „Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie”. Od 4 do 30 listopada przez cały Kraków przebiegnie prawdziwy maraton atrakcji, na które złożą się targi rzemiosła i sztuki użytkowej, pokazy, wykłady, spacery i mnóstwo inspirujących warsztatów dla małych i dużych. Parasolowy projekt wsparcia i promocji inicjatyw związanych z designem pod hasłem „Sprawczość” połączy w tym roku aż 22 partnerów! Przedstawiamy pełen program wydarzenia.

Sztuka do Rzeczy 2023. Stawiamy na sprawczość

Tegoroczna edycja projektu „Sztuka do Rzeczy – Design w Krakowie” odbywa się w dniach 4–30 listopada pod hasłem „Sprawczość”. Rozumiemy pod nim przede wszystkim rosnące w ostatnich latach zainteresowanie pracą ręczną, rzemiosłem i designem jako nośnikiem autentyczności i unikatowości. W silnie zglobalizowanym, dążącym do uniformizacji i doświadczającym błyskawicznej rewolucji technologicznej świecie kierujemy uwagę na ludzi, którzy „wzięli sprawy w swoje ręce” i swoją pracą wprowadzają w nasze otoczenie wyjątkowe, zrodzone z ludzkiej pasji idee i przedmioty.

Pierwszy weekend listopada przebiegnie pod znakiem targów artystów i designerów Nówka Sztuka (4–5 listopada). Do historycznego pałacu Sztuki przeniesie się na te dwa dni kilkadziesiąt starannie wybranych pracowni działających w obszarze plakatu, grafiki, malarstwa, ilustracji, książki, fotografii czy rzeźby. Wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania, wykłady, wystawy i warsztaty w pałacu Potockich.

W weekendy 11–12 oraz 25–26 listopada warto będzie zajrzeć na teren poszpitalnego kompleksu na Wesołej. W przestrzeni Apteki Designu pod hasłem „Wspólnota” odbędzie się seria kilkunastu wykładów, warsztatów i dyskusji przybliżających wybrane centra designu na świecie i wprowadzających w problematykę projektowania dla lokalnych społeczności. Organizatorem wydarzeń w Aptece Designu jest KBF.

Zainteresowanie rzemiosłem i pracą ręczną rośnie dziś skokowo. Zmęczeni przemysłową produkcją lubimy otaczać się unikatowymi, wyrabianymi lokalnie przedmiotami. Lubimy je nie tylko kupować, ale także wytwarzać. Podczas Weekendu Rzemiosła (18–19 listopada) rozmaite pracownie, zakłady i uczelnie artystyczne zaproszą do siebie na otwarte warsztaty. Będziecie mogli m.in. stworzyć drewniane zabawki, własny witraż, szkło dekoracyjne, ozdoby choinkowe, naturalne kosmetyki czy wyroby z wikliny. Kto wie – może udział w jednym z tych wydarzeń stanie się dla Was początkiem nowej rękodzielniczej przygody?

Jeszcze więcej Sztuki do rzeczy

A to nie koniec atrakcji, jakie przyszykowali na listopad organizatorzy poszczególnych wydarzeń! Przez cały listopad czeka jeszcze więcej inspirujących warsztatów, popularyzatorskich wystaw, targów i spotkań ze sztuką użytkową.

Sztuka do Rzeczy – pobierz program w PDF

Zapraszamy do śledzenia profili wydarzenia na Facebooku i Instagramie.

źródło: krakow.pl

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<