36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 kwietnia 2024 - niedziela, 28 kwietnia 2024

Tegoroczny 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów zwróci uwagę na zjawisko znane już starożytnym Grekom: bliski związek świata dźwięków i królestwa liczb. Hasło „Matematyczność w muzyce” będzie obecne m.in. w koncercie Dwa + cztery na akordeonowe duoAccosphere i smyczkowy Airis Quartet, Muzycznych konwersacjach prowadzonych przez Sonami Piano Duo czy spotkaniu Polska – Niemcy, które rozegra Cracow Duo.

Myśl przewodnią odnajdziemy też w stałych punktach festiwalu: Koktajlu elektronicznym zmiksowanym pod kierunkiem Marka Chołoniewskiego, wieczorach poświęconych krakowskiej szkole kompozytorskiej i dorocznej sesji muzykologicznej.

Gościem specjalnym festiwalu będzie kompozytor i animator kultury Jerzy Kornowicz, prezes Związku Kompozytorów Polskich w latach 2003–2015, a od 2017 roku dyrektor festiwalu Warszawska Jesień.

Finałowy akord wydarzenia wybrzmi za sprawą Kwartetu Dafô i jego gości: klawesynistki Gośki Isphording i Jana Kotuli, koncertmistrza kontrabasistów NOSPR.

Szczegółowy program festiwalu w załączniku.

załączniki

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<