Spinka Krakowska. 4. Przegląd Folklorystyczny im. Janiny Kalicińskiej

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Chcesz mieć współczesny folklor małopolski w pigułce? No to dobrze trafiłeś.
Wydarzenie jest okazją do podziwiania zespołów regionalnych, par tanecznych, muzyków solowych, a także kapel ludowych, instrumentalistów, grup śpiewaków i gawędziarzy.
Muzyczno-taneczny przegląd konkursowy kultywuje tradycję folklorystyczną Małopolski. W programie znalazły się warsztaty, wystawy, jarmark, koncerty oraz potańcówki. Spinka Krakowska łączy pokolenia i pozwala wymieniać się doświadczeniami oraz pomysłami.
Prezentacje będą oceniane przez Komisję Artystyczną w trzech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli. Oceniane są również prezentacje młodych muzyków i śpiewaków wraz z ich nauczycielami w kategorii Mistrz i uczeń.
Za najlepsze prezentacje konkursowe komisja artystyczna przyznaje w poszczególnych kategoriach nagrody główne, czyli Spinki Krakowskie w postaci mosiężnych statuetek oraz nagrody finansowe. Laureaci przeglądu mogą być nominowani bezpośrednio do finałów kilku ważnych przeglądów i festiwali o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych, Pogórzańskie Gody w Łużnej, Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<