Oscar Nominated Shorts: Filmy aktorskie w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 6 marca 2024, 18:00

Już wkrótce ceremonia rozdania Oscarów. Zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokazy nominowanych do tej nagrody filmów krótkometrażowych. W zestawie jest 5 produkcji, które uzyskały nominację w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

PÓŹNIEJ | THE AFTER
reż. Misan Harriman, Wielka Brytania 2023, 18’
Mocna i poruszająca historia Dayo, londyńczyka próbującego odzyskać siebie i na nowo odnaleźć się w społeczeństwie po tym, jak był świadkiem brutalnego incydentu w centrum miasta. W roli głównej David Oyelowo, znany z filmów Interstellar i Selma.
 
NIEZŁOMNY | INVINCIBLE
reż. Vincent René-Lortie, Kanada 2022, 30’
Ten inspirowany prawdziwymi zdarzeniami film opowiada o ostatnich 48 godzinach życia Marca-Antoine’a Berniera, 14-letniego chłopca, który desperacko pragnie odzyskać wolność.
 
KAWALER FORTUNY | KNIGHT OF FORTUNE
reż. Lasse Lyskjær Noer, Dania 2022, 25’
Strata bliskiej osoby, smutek, ryzyko żółtaczki i trumna – to splot nieszczęśliwych okoliczności, które sprawiają, że Karl zaczyna mieć dość wszystkiego.
 
CZERWONY, BIAŁY, NIEBIESKI | RED, WHITE AND BLUE
reż. Nazrin Choudhury, USA 2023, 23’
Rachel jest samotną matką, która żyje od wypłaty do wypłaty. Niespodziewana ciąża komplikuje jej sytuację, więc dziewczyna postanawia przekroczyć granice stanu, aby dokonać aborcji. Los rzuca jej pod nogi kolejne kłody i kiedy Rachel zastanawia się nad ciągiem zdarzeń, które doprowadziły ją do tej podróży, odkrywa druzgocącą prawdę, która zmieni jej życie na zawsze. W roli głównej Brittany Snow, znana z filmów Pitch Perfect i X.
 
ZDUMIEWAJĄCA HISTORIA HENRY’EGO SUGARA | THE WONDERFUL STORY OF HENRY SUGAR
reż. Wes Anderson, USA 2023, 37’
Kolejna perełka filmowa od Wesa Andersona. Tym razem reżyser bierze na warsztat opowiadanie Roalda Dahla o bogatym mężczyźnie imieniem Henry Sugar, który odkrywa istnienie guru potrafiącego widzieć z zamkniętymi oczami. Milioner postanawia opanować tę umiejętność i wykorzystać ją w grach hazardowych. Na ekranie, jak zwykle u Andersona, plejada gwiazd: Benedict Cumberbatch, Ralph Fiennes, Ben Kingsley i Dev Patel.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<