Uczycie nas, jak suknie się podnosi

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem.

Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.
Na scenie zobaczyć będzie można pragnienia, żądzę i bunt, a wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.

Spektakl w reżyserii Józefa „Żuka” Opalskiego na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla.
125-lecie urodzin wielkiego człowieka teatru, Bertolta Brechta postanowiliśmy uczcić przypominając jego twórczość znaną i mniej znaną.

Zastanawiamy się, co by było gdyby i on, i postacie z jego dramatów, poezji, songów… popatrzyły z jakichś zaświatów na nasz świat. Cóż by zobaczyli?- wojny były – i są, szczęśliwa i nieszczęśliwa miłość wciąż istnieje, niesprawiedliwość społeczna istnieje również. Ludzie dalej są poranieni, albo radośni, uwikłani – jak zawsze – w miłość, nienawiść, narodziny, śmierć, w politykę i w borykanie się z losem własnym. My, twórcy tego spektaklu (mamy nadzieję, że wzruszającego, mądrego i dającego nadzieję na przyszłość) jesteśmy zafascynowani twórczością autora „Życia Galileusza”. Towarzyszy nam radość z codziennego z nią obcowania. Wierzymy, że tę radość i fascynację podzieli z nami również Publiczność – mówi reżyser spektaklu Józef Opalski.

Scenariusz i reżyseria

Józef Opalski

Przekłady

Barbara Swinarska, Władysław Broniewski, Ryszard Krynicki, Józef Opalski, Robert Stiller, Witold Wirpsza, Paweł Zarychta

Scenografia i kostiumy

Aleksandra Reda

Kierownictwo muzyczne

Jacek Bylica

Przygotowanie wokalne

Justyna Motylska

Reżyseria światła

Katarzyna Smożewska

Reżyseria dźwięku

Michał Warmusz

Asystentka reżysera, producentka

Urszula Swałtek

 

W obsadzie

  • Anna Bugajska / Iwona Konieczkowska
  • Sylwia Chludzińska / Karolina Kazoń
  • Anna Branny / Aleksandra Konior-Gapys 
  • Bożena Zawiślak-Dolny
  • Krzysztof Cybulski / Franciszek Muła

Muzycy

  • Agnieszka Bugla-Bylica – skrzypce
  • Jacek Bylica – piano
  • Grzegorz Frankowski – kontrabas
  • Oleg Dyyak / Andrzej Włodarz – akordeon

Czas trwania
75 min

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<