Spirited Away: W krainie bogów – pokazy w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zachwycająca i niepokojąca baśń autorstwa jednego z największych wizjonerów współczesnego kina. Kultowa animacja Spirited Away: W krainie bogów w reżyserii Hayao Miyazakiego wraca do kin! Tę obsypaną nagrodami opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom będzie można zobaczyć w Kinie Pod Baranami od 10 do 16 maja.

Nagrodzona Oscarem i Złotym Niedźwiedziem animacja Spirited Away: W krainie bogów to arcydzieło światowego kina w reżyserii cenionego twórcy Hayao Miyazakiego (Chłopiec i czapla, Mój sąsiad Totoro).

Film zabiera widzów w podróż wykraczającą poza granice wyobraźni. Do świata pełnego duchów, dziwnych stworzeń i magii. To właśnie do tej równoległej rzeczywistości trafia dziesięcioletnia Chihiro, która, by ocalić rodziców, musi rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby.

Film Spirited Away: W krainie bogów uważany jest za jedno z największych osiągnięć Hayao Miyazakiego. To opowieść oszałamiająca bogactwem formy i treści, przywodząca na myśl motywy znane z Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. W tej kultowej animacji duchy i fantastyczne istoty przeplatają się z szintoistyczną tradycją i refleksją na temat przemian zachodzących w japońskim społeczeństwie.

Film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

W kolejnych miesiącach w Kinie Pod Baranami będą pokazywane również dwa inne filmy Hayao Miyazakiego: Księżniczka Mononoke (od 7 czerwca) oraz Ruchomy zamek Hauru (od 21 czerwca).

 

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI
reż. Hayao Miyazaki, Japonia 2001, 124’
W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<