Nowe Horyzonty Tournée 2024 w Kinie Pod Baranami

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 kwietnia 2024 - niedziela, 21 kwietnia 2024

W kwietniu w Polskę rusza Nowe Horyzonty Tournée 2024 - przegląd wybranych filmów z ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu. W programie m.in. najnowsze produkcje Lisandro Alonso („Eureka”) i Nuri Bilge Ceylana („Wśród wyschniętych traw”). Seanse w Kinie Pod Baranami od 18 do 21 kwietnia.

W ramach wiosennego przeglądu Nowe Horyzonty Tournée 2024 widzowie w ponad 20 kinach całej Polski będą mogli zobaczyć cztery filmy ubiegłorocznej edycji wrocławskiego festiwalu, połączone motywem natury. Pokazy w Kinie Pod Baranami odbędą się w dniach 18–21 kwietnia.

Wszystkie cztery pokazywane filmy łączy motyw natury, jednak każdy odnosi się do niego w inny sposób. „Samsara” Loisa Patiño to nagrodzona na festiwalu w Berlinie duchowa podróż po Laosie. Snując oniryczną opowieść o młodych buddyjskich mnichach, hiszpański reżyser zanurza się w bujnej naturze, która staje się kolejnym bohaterem tego oddziałującego na zmysły filmu. „Eurekę”, kontemplacyjny film Lisandro Alonso, wypełniają refleksje na temat sytuacji rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Argentyński twórca opowiada o rezerwacie Indian w Dakocie i amazońskiej dżungli, gdzie rozgrywają się historie ludzi, którzy nieustannie uciekają przed swoim losem. W filmie wystąpili Chiara Mastroianni i Viggo Mortensen.

„Delikwenci” Rodrigo Moreno to zaskakujący i zabawny kryminał o frustracji rutyną i  poszukiwaniu wolności. Dwaj pracownicy banku, Román i Morán, okradają swoje miejsce pracy, a tym samym radykalnie zrywają z kieratem codzienności, wkraczając do nieprzewidywalnego świata przygody. W programie Nowe Horyzonty Tournée 2024 jest też najnowszy film Nuri Bilge Ceylana. „Wśród wyschniętych traw” to nagrodzony na festiwalu w Cannes poemat o egoizmie, narcyzmie i pustych ideałach. Turecki mistrz kina zabiera widzów do zanurzonej w śniegu anatolijskiej wioski, która stanie się dla głównego bohatera areną emocjonalnych starć i intelektualnych konfrontacji.

PROGRAM:

czwartek, 18 kwietnia 2024
18.00 SAMSARA
| SAMSARA
reż. Lois Patiño, Hiszpania 2023, 114’

piątek, 19 kwietnia 2024
19.45 EUREKA
| EUREKA
reż. Lisandro Alonso, Argentyna/Francja/Portugalia 2023, 146’

sobota, 20 kwietnia 2024
17.00 DELIKWENCI
| LOS DELINCUENTES
reż. Rodrigo Moreno, Argentyna/Brazylia/Luxembourg/Chile 2023, 189’

niedziela, 21 kwietnia 2024
17.00 WŚRÓD WYSCHNIĘTYCH TRAW
| KURU OTLAR ÜSTÜNE
reż. Nuri Bilge Ceylan, Turcja/Francja/Niemcy/Szwecja 2023, 197’

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<