Piosenki odnowa. Kamila Klimczak

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Oczy masz niebiesko-zielone
i włosy masz za bardzo kręcone
i ludzi nie lubisz, i źle o nich mówisz
Dlaczego?

Pamiętacie polski tekst do tej niepowtarzalnej melodii, słynnej bossa novy Dziewczyna z Ipanemy z muzyką Antonia Carlosa Jobima? Kiedyś śpiewała ją Wanda Warska. W recitalu PIOSENKI ODNOWA usłyszycie te i inne kapitalne utwory w wykonaniu jedynej, niepowtarzalnej, charyzmatycznej, obdarzonej unikatowym głosem i urodą Kamili Klimczak.
Reżyserem i niestrudzonym orędownikiem tego, by powstał recital w wykonaniu Kamili, jest Krzysztof Materna, który z ogromnym zaangażowaniem – a i powodzeniem – wykorzystuje muzyczne talenty aktorów Bagateli.
Artystka związana zawodowo od kilkunastu lat z Teatrem Bagatela, zagrała wiele świetnych ról łącznie z najnowszą kreacją Zuzanny w Weselu Figara. Niemniej, choć w wielu spektaklach śpiewała, nigdy nie pokuszono się o realizację indywidualnego, pełnowymiarowego spektaklu muzycznego z wyłącznym jej udziałem. Aż do teraz.

W recitalu PIOSENKI ODNOWA. KAMILA KLIMCZAK jak w barwnym kalejdoskopie na tle malarstwa – uwaga! – Jerzego Skolimowskiego przeplatają się utwory skomponowane przez takie tuzy jak: Namysłowski, Szpilman, Turnau, Zarycki, Amanto i wielu innych. Słowa piosenek wyszły, między innymi, spod piór Jacka Cygana, Ewy Lipskiej, Agnieszki Osieckiej.

Prawda, że brzmi jak prawdziwa uczta muzyczna? O to, by ten recital był wyjątkowy, pełny i satysfakcjonujący, dba także sześcioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem Dawida Suleja Rudnickiego, który jest także autorem aranżacji wszystkich melodii.

Premiera: 7 maja 2022

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Teatr Bagatela
  • bagatela.pl
  • TeatrBagatela
  • 55/35 zł
    (Kasa nie prowadzi sprzedaży biletów spektakl premierowy 7 maja, skontaktuj się z biurem rezerwacji biletów: +48 12 422 66 77).
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<