Kobiecy Marzec w Krakowskim Forum Kultury

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 6 marca 2023, 00:00 - niedziela, 19 marca 2023

Z Krakowskim Forum Kultury będzie można świętować Dzień Kobiet znacznie dłużej niż jeden dzień. Cykl wydarzeń Kobiecy Marzec proponuje różnorodne spotkania, warsztaty i spektakle.

Program wydarzeń poniżej:
6, 13 marca, 17:30, Warsztaty ceramiczne 

W marcu w Krakowskim Forum Kultury odbędzie się cykl warsztatów glinianych, w których może wziąć udział każdy! Podczas zajęć przewidziano lepienie z gliny i malowanie angobami lub szkliwami. Na każdych zajęciach uczestnicy stworzą inne dzieło ceramiczne. Dorośli będą mieli szansę zrelaksować się oraz oderwać od codziennego biegu życia, a dzieci zdobędą nowe zdolności manualne. 

7, 14 marca, 18:00, Joga twarzy i automasaż 

Cykl zajęć z jogi twarzy i automasażu może pomóc w wygładzeniu i ujędrnieniu skóry twarzy. Podczas cotygodniowych sesji uczestnicy nauczą się dodających jędrności i witalności skórze i mięśniom ćwiczeń dla poszczególnych stref twarzy. Joga twarzy jest również terapią, więc wskazania do jej uprawiania są zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Podczas sesji pobudzane są punkty akupresurowe twarzy i szyi oraz receptory narządów wewnętrznych dla holistycznego działania na cały organizm.

8, 15 marca 2023, 18:00, Gimnastyka słowiańska 

Klub Malwa, ul. Dobrego Pasterza 6 

Gimnastyka słowiańska jest wyjątkową formą ćwiczeń przeznaczonych tylko dla kobiet. W szczególny sposób oddziałuje na kobiece ciało, wzmacniając je i uwalniając napięcia, zwłaszcza te w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i miednicy. Ciało staje się silniejsze, bardziej elastyczne, a równocześnie nadal pozostaje miękkie i kobiece. Gimnastykę można traktować tylko jako ćwiczenia fizyczne, ale można też podejść do niej jako do praktyki wspomagającej rozwój osobisty i duchowy. Szczególnie przyjemna jest forma spotkań i ćwiczeń w kobiecym kręgu.

9 marca 2023, 19:00, Wieczór Flamenco: Vamos a Bailar! 

Flamenco jest niezwykle różnorodne, niesie w sobie różne tradycje muzyczne. Słychać w nim dźwięki indyjskie, arabskie, żydowskie, celtyckie, chorał gregoriański, ludowe melodie iberyjskie. Można też odnaleźć głosy Północnej Afryki i Nowego Świata. Bazą flamenco jest rytm, często podkreślany w tańcu poprzez klaskanie i tupanie.

11.03.2023, 17:00 i 19:00, Teatr Bakałarz: Wydmuszka na odwrót
Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13 

Teatr Bakałarz zaprasza na Wydmuszkę Marcina Szczygielskiego w reżyserii Pawła Budzińskiego. Tytuł ten od sześciu lat cieszy się ogromnym powodzeniem i nie schodzi z afisza. W zeszłym roku aktorki Teatru Bakałarz zamieniły się rolami i od tej pory grają ten spektakl właśnie w takiej konfiguracji. Stąd teraz tytuł spektaklu to: Wydmuszka na odwrót.

W skrócie: jest to historia szarej bibliotekarki i przebojowej żony bogatego biznesmena. Obie kobiety są kompletnie różne w stylu, poglądach, doświadczeniach. A jednak znajdują wspólny język. Wydmuszka to mądra, a przy tym zabawna historia, o miłości, pociągach, męskich butach i o pozorach, które, jak wszyscy wiemy, mylą.

11 marca 2023, 19:00, Koncert pieśni słowiańskich w wykonaniu zespołu Prasłowianki

Prasłowianki to grupa ponad 20 osób, byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca UJ Słowianki. Orkiestra składa się z profesjonalnych muzyków: akordeonisty, 2 skrzypków, kontrabasisty, gitarzysty i perkusisty. Zespół działa od 2009 roku i ma na swoim koncie wiele koncertów oraz 2 płyty. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe pieśni krajów słowiańskich, głównie zaś bałkańskich, w tym Serbii, Macedonii, Dalmacji, Bośni i Chorwacji.

13 marca 2023, 18:00, Spotkajmy się na Kazimierzu: Spotkanie z Łucją Kłańską-Kanarek
Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13 

Łucja Kłańska-Kanarek, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Sztuki Uniwersytety Pedagogicznego w Krakowie. Autorka ponad 50. wystaw indywidualnych, uczestniczyła także w 40. wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Maluje obrazy olejne, gwasze, akwarele, sięga po piórko i pastel, pracuje w technice kolażu. Jest Krakowianką Roku, odznaczona medalem Honoris Gratia.

16 marca 2023, 16:00, Kraków na okrągło: Kobiety Krakowa
Zbiórka: 15:45, Barbakan 

Będzie to wycieczka śladami silnych i twórczych kobiet, których życie związane było z Krakowem. Niektóre z nich są sławne, imiona innych zostały przez lata zapomniane, ale każda z nich zasługuje na chwilę uwagi. Nauczycielka, tenisistka, królowa, lekarka, aktorka, wróżka, poetka. Ocalona. Matka i córka. Aktywistka. Niejedna Was zaskoczy. A nie powinna – w końcu słowa „odwaga", „siła" i „motywacja" mają w języku polskim rodzaj żeński.

18 marca 2023, 12:00, Swapping, czyli Wiosenna wymiana ubrań
Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13 

Przyniesione rzeczy muszą być w bardzo dobrym stanie, wyprane i wyprasowane. Przy wejściu organizatorzy będą poddawać rzeczy selekcji. 
Wszystkie ciuchy, które nie znajdą nowego właściciela, trafią do osób potrzebujących – nie będzie ich można odebrać po zakończeniu imprezy.

18 marca 2023, 20:00, Grupa Improwizacyjna Byrfyfyr: spektakl
Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13 

Grupa Improwizacyjna Byrfyfyr chce opowiedzieć pewną historię, która naprawdę się wydarzyła. Gdzie? A to już Wy, Drodzy Widzowie, musicie im przypomnieć… Wasza sugestia określi miejsce akcji, a Grupa Byrfyfyr opowiemy Wam całą resztę. Stworzy barwnych bohaterów i ich niezwykłe przygody. Czy wydarzą się rzeczy niespotykane? Możliwe, ale… serio, tak było!

19 marca 2023, 18:00, Teatr Rozdźwięk: Hedda Gabler
Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13

Teatr Rozdźwięk zaprasza na spektakl Hedda Gabler inspirowany dramatem Henrika Ibsena o tym samym tytule.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<