7. Ogólnopolski Konkurs Młodej Poezji dla poetów przed debiutem książkowym

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 grudnia 2022, 18:30
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Laureatkami i Laureatami tegorocznej, siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodej Poezji: Bartoszem Dłubałą, Małgorzatą Osowiecką i Natalią Roguz.

O ich nagrodzonych zestawach wierszy, tak wypowiedzieli się jurorzy konkursu:
W utworach nagrodzonej trójki pobrzmiewa ponadto mocno uświadomiona – na poziomie językowych konstelacji i strukturalnej rytmiki – niezgoda na granie prostą organicznością, podtrzymywanie jej działania wyłącznie na korzyść ludzkiej percepcji świata; wychodzimy zatem poza skondensowaną do ludzkiego uniwersum wrażliwość – i szerzej, poza limity antropocenu. Czy będą to krowy, świnie i króliki (u Osowieckiej), czy rośliny, zielone papugi i „wszystkie stworzenia” (u Roguz), czy raczej co drugi pies i co trzeci kot (u Dłubały), zrównania ontologiczne i autonomizacje nie-ludzkich podmiotów, kaktusów, siana i mórz budują nowe relacje także w świecie babć, Sebów i Iwon. Wszyscyśmy tak samo zagrożeni zniknięciem, wszyscy rozpadamy się i współtworzymy z najdrobniejszych komórek.

Prowadzenie: Jan Burnatowski

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<