Co po instytucji? Spotkanie w Cricotece

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 stycznia 2022, 18:00

Cricoteka zaprasza na pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie Roberta Kuśmirowskiego Wpół do jutra.

„Wpół do jutra” jest kolejnym po „Cargo” Marka Chlandy przypadkiem, gdy w Cricotece odbywa się eksperyment nad wystawą. Ta powtarzalność nietypowego podejścia do znanego formatu budzi pytanie o obecne i przyszłe formaty strategii wystawienniczych.

Podczas spotkania duet kuratorski, czyli Magdalena Ujma i Kamil Kuitkowski, opowie o szukaniu nowych sposobów prezentacji sztuki wobec kryzysu instytucji, jako miejsca nieustannej produkcji. A także wobec nieuchronnych zmian w naszej codzienności: tych które już nas spotkały - pandemia, kryzys wyobraźni i tych, które dopiero nadchodzą - załamanie gospodarki, katastrofa klimatyczna.
Jak (i czy) tworzyć wystawy w czasach niewiary w przyszłość? Na jakie kierunki możemy sobie pozwolić? Czy jest możliwy jakiś inny kierunek?

Magdalena Ujma – krytyczka sztuki, kuratorka wystaw i projektów z zakresu sztuki współczesnej. Ukończyła historię sztuki na KUL i zarządzanie kulturą w Ecole de Commerce w Dijon. Prowadziła Galerię NN w Lublinie, pracowała w redakcji Kwartalnika Literackiego „Kresy”, a następnie w Muzeum Sztuki w Łodzi i w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie. Przez 6 lat pracowała jako niezależna kuratorka, obejmując opieką kuratorską ponad 40 wystaw. Jest prezeską Zarządu Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA.

Kamil Kuitkowski – kurator, koordynator wystaw i innych wydarzeń artystycznych. Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kurator i menadżer wielu krajowych i międzynarodowych wystaw, m.in. wystawy zbiorowej „Kombucha” w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, wystawy „Where are you, Barack Obama?” w Mathare Art. Gallery w Nairobi. Autor rocznego programu wystaw w Shefler Gallery w Krakowie. Poza koordynacją wystaw w Cricotece aktywny jako współpracownik mniejszych galerii prezentujących najświeższe dokonania młodych polskich twórców.

Wstęp bezpłatny.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow